You are currently viewing Modne geometryczne dekoracje ścienne

Modne geometryczne dekoracje ścienne

Ozdabianie ścian to zawsze przyjemne wyzwanie dla miłośników wystroju wnętrz. Pusta przestrzeń wręcz zachęca do wykorzystania jej w celu uatrakcyjnienia aranżacji, trzeba jednak pamiętać, że zawieszenie na ścianie jakiejkolwiek ozdoby ma na celu upiększenie, a nie zagracenie pomieszczenia. Z tego względu wybór dekoru musi być dokładnie przemyślany, aby idealnie spełniał swoją funkcję. Wybór w dużej mierze zależy od tego, w jakim pomieszczeniu znajduje się wolna powierzchnia na ścianie oraz od tego, ile miejsca możemy przeznaczyć na zdobnicze elementy.

Walory geometrycznych dekoracji ściennych

geometryczne dekoracje ścienneMożna oczywiście zawiesić na ścianie obraz, duży zegar albo plakat, aby nadać ciekawego charakteru wystrojowi, ale warto pomyśleć również o innych możliwościach. Do powszechnego gustu coraz częściej przypadają geometryczne dekoracje ścienne. Są one uniwersalne i dobrze się sprawdzą w salonie, w sypialni albo w pokoju dziecięcym, a nawet w przedpokoju. Zwykle są one metalowe lub drewniane, a więc odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i łatwe do umycia. Fakt wykonania ich z takiego materiału ma również tę szczególną cechę, że nadaje im z jednej strony nowoczesnego wyglądu, a z drugiej – wbrew skojarzeniem – lekkiego, ciekawego wyglądu. Geometryczne dekoracje są niebanalnym pomysłem na wypełnienie wolnego miejsca na ścianie, zwłaszcza jeśli miejsce to nie do końca odpowiada wymiarom typowych kwadratowych lub prostokątnych dekoracji. W przypadku ozdobników geometrycznych dostępność miejsca nie ma aż tak dużego znaczenia – są one do kupienia w tylu różnych wersjach i rodzajach, że nikt nie będzie miał problemu z dopasowaniem ich nie tylko do swoich potrzeb oraz upodobań, ale również do wymiarów na ścianie. Motywy ozdób ściennych w formie geometrycznych kształtów to także temat-rzeka. Istnieje tu bogactwo kształtów, wzorów, do wyboru, do koloru.

Dużą zaletą dekorów jest to, że nie muszą spełniać jedynie funkcji ozdobnej. Dzięki swoim kształtom i wykorzystaniu ich w różnych pomieszczeniach mogą one stać się również przedmiotami użytkowymi. Istnieje wiele dekoracji, które mogą na przykład posłużyć za wieszak na ubrania. Łączenie w sobie kilku funkcjonalności to z pewnością taki walor, który docenią osoby posiadające małe mieszkania albo lubiące przedmioty, które da się wykorzystać na wiele sposobów.