You are currently viewing Moje postępowanie z ekogroszkiem

Moje postępowanie z ekogroszkiem

Jako mieszkaniec domu jednorodzinnego nie mam dosłownie nic wspólnego z żadnymi wspólnotami mieszkaniowymi czy innymi tworami tego typu. Skutkiem tego muszę samodzielnie troszczyć się o różne rzeczy konieczne do tego, aby w moim domu przez dosłownie cały rok mogły rzeczywiście panować korzystne warunki. W naszym klimacie pojęcie korzystne warunki będzie związane przede wszystkim z optymalną temperaturą w okresie mokrej jesieni i chłodnej zimy. Zaopatrując się w odpowiednią ilość taniego ekogroszku, skutecznie rozwiązuje ten problem.

Dlaczego chętnie pale ekogroszkiem?

tani ekogroszek karlikZanim zacznę wykorzystywać taki ekogroszek z moim domu, muszę zadbać o to, aby mieć odpowiedni zapas na całą zimę, ale na szczęście z oszacowaniem potrzebnej ilości nigdy nie ma problemu, bo wystarczą tutaj po prostu doświadczenia z lat poprzednich. Tym bardziej że dobry ekogroszek może być bez problemu przechowywany naprawdę długo, bo pod warunkiem zapewnienia mu braku ciągłego kontaktu z wilgocią nie zmieni swoich cennych właściwości całymi latami. Zwykłe kupuje takie ekogroszek przede wszystkim latem, ponieważ zauważyłem, że wtedy ceny stają się niższe. Jeżeli chodzi o potrzebną ilość, to kieruje się jeszcze tym, że wiele firm sprzedających coś takiego po przekroczeniu pewnej kwoty lub ilości realizuje usługę transportu zupełnie za darmo. Tani ekogroszek Karlik po przywiezieniu może być przez przedstawicieli takiej firmy wysypany we wskazane przeze mnie miejsce. Dobrą praktyką jest położenie w tym miejscu na przykład plandeki, bo wtedy po wsypaniu węgla do piwnicy lub przeniesieniu do innego pomieszczenia podłoże będzie idealnie czyste. Postępując w ten sposób, nie obawiam się również strat tego cennego surowca. W czasie zimy postępowanie z ekogroszkiem jest bardzo proste, ponieważ wystarczy, że będę regularnie napełniał węglarkę i wsypywał odpowiednie porcje takiego ekogroszku do mojego pieca.

Ilość węgla musi bowiem być zależna od kilku czynników, do których można zaliczyć pojemność paleniska. Przed wsypaniem takiego taniego ekogroszku zawsze sprawdzam jaka ilość miejsca jest wolna, bo poza ekogroszkiem zwykle wykorzystuje jeszcze drewno. Zwłaszcza jako materiał na przysłowiową rozpałkę. Dzięki temu nie mu ekogroszku i nawet największe mrozy nie są dla mnie dużym problemem i wyzwaniem.