You are currently viewing Najlepsza drukarka fiskalna

Najlepsza drukarka fiskalna

Prowadzenie sprzedaży towarów czy usług na rzecz klientów indywidualnych jest zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, podstawą do rejestrowania jej na urządzeniu fiskalnym. W zależności od wyboru może to być kasa lub drukarka.

Czym się różnią kasy od drukarek fiskalnych?

drukarki fiskalne online warszawaSklepy z urządzeniami fiskalnymi posiadają w swojej ofercie dziesiątki modeli kas i drukarek, które można doposażyć o szereg akcesoriów takich jak terminale płatnicze, skanery do kodów kreskowych, wagi czy szuflady kasowe. Choć oba rodzaje urządzeń pełnią tą samo funkcję, to jednak znacznie się różnią parametrami. Kasa fiskalna jest przede wszystkim samodzielnym urządzeniem, które może działać stacjonarnie lub mobilnie. Natomiast drukarka musi być połączona z programem do prowadzenia sprzedaży, ponieważ to  jego poziomu wystawia się wszelkie dokumenty księgowe. Jeżeli interesują nas drukarki fiskalne online Warszawa jest miastem, gdzie na pewno je kupimy bez większych problemów. Pod względem funkcji i możliwości, to drukarki znacznie przewyższają kasy fiskalne, ponieważ mogą one generować znacznie więcej rodzajów dokumentów, a dzięki połączeniu bezpośrednio z programem do sprzedaży, są powiązane z magazynem. Jak sama nazwa sugeruje, urządzenie to tylko drukuje dokumenty, ale bezpośrednio w drukarce nie ma możliwości zmiany danych, bo nie posiada ona klawiatury jak kasy fiskalne. Drukarka online dodatkowo posiada wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas, aby przesyłać raporty dobowe.

Różnica między drukarką fiskalną, a kasą jest naprawdę duża, dlatego przed wyborem odpowiedniego rodzaju urządzenia, warto je porównać i sprawdzić. Każde z tych urządzeń posiada jakieś wady i zalety, które warto poznać jeszcze przed zakupem.