You are currently viewing Najlepsze klocki dla maluchów

Najlepsze klocki dla maluchów

Dzieci najlepiej poznają świat przez zabawę. Już od pierwszych chwil życia ciekawi je wszystko, co znajduje się wokół nich. Dźwięki, zapachy, kolory, kształty – wszystko to jest nowe i warte poznania. Jeśli odpowiednio ukierunkujemy dziecięcą ciekawość świata, możemy sprawić, że maluch będzie dobrze się rozwijał i nie będzie miał problemów w nauce.

Jakie klocki dla małych dzieci wybrać?

dobre klocki dla małych dzieciJakie zabawki są najlepsze dla małych dzieci? Z pewnością niejeden rodzic zadawał sobie takie pytanie, stojąc przed sklepową półką. Jednym z najważniejszych kryteriów jest oczywiście wiek naszej pociechy. Małe dzieci nie mogą bawić się przedmiotami, które zawierają drobne elementy. Maluchy mają bowiem tendencję do wkładania do ust wszystkiego, co dostaną do ręki. To dla nich jeden ze sposobów poznawania świata, może być jednak bardzo niebezpieczny. Małe elementy z łatwością mogą spowodować zadławienie. Dlatego warto podsuwać kilkulatkowi takie zabawki, które będą dla niego bezpieczne, a przy tym atrakcyjne. Dobre klocki dla małych dzieci to takie, których elementy nie zmieszczą się do ust. Nawet jeśli nasza pociecha będzie chciała zbadać ich właściwości za pomocą języka, duże elementy nie utkną w jej gardle. Zabawa klockami jest bardzo rozwijająca i pobudzająca kreatywność. Dzięki niej nasz maluch uczy się planowania przestrzennego i wprowadzania swoich wizji w życie. Klocki dają też mnóstwo możliwości – można stworzyć z nich dom dla lalek lub pluszaków, wybudować tor wyścigowy dla ulubionych samochodzików, a nawet niezdobytą fortecę, w której tak wspaniale bawi się w oblężenie. Dziecięca fantazja ma tutaj szansę rozwinąć się w najbardziej nieoczekiwanym kierunku. Duże klocki kupimy w wielu sklepach z zabawkami, a także zamówimy przez internet. Warto wówczas sugerować się oznaczeniami, które znajdziemy na opakowaniu, tak by nie narazić naszego malucha na niebezpieczeństwo zadławienia lub podduszenia.

Małe dzieci poprzez zabawę mogą poznać otaczający je świat i reguły, które nim rządzą. Jeśli dobieramy zabawki dostosowane do jego wieku, z pewnością ułatwimy i uprzyjemnimy mu proces dorastania. Zabawa klockami o dużych elementach pozwala rozwinąć kreatywność i planowanie przestrzenne, a także jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności manualnych.