You are currently viewing Najlepszy automat z kawą

Najlepszy automat z kawą

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Przyrządzamy ją na kilka sposobów i wypijamy na spokojnie w domu, w pracy na przerwie czy w pośpiechu, idąc do pracy. Jeżeli nie zdążymy jej wypić w domu, to mamy jeszcze szansę ją kupić na mieście lub zrobić sobie w pracy. Najlepsza jest świeżo zaparzona, którą znajdziemy również w automatach vendingowych.

Jak wyglądają automaty sprzedające kawę?

automat sprzedający kawęWiele lat temu w Stanach Zjednoczonych powstały pierwsze urządzenia do sprzedaży samoobsługowej. Początkowo oferowały jedynie słodkie i słone przekąski, które później zostały uzupełnione o zimne napoje w puszkach i butelkach. Popularność tego typu automatów bardzo szybko rosła, dlatego też już w latach dziewięćdziesiątych pojawiły się u nas pierwsze modele. Równolegle z maszyną oferującą przekąski, pojawił się automat sprzedający kawę, które można było spotkać w szkołach, na uczelniach, w poczekalniach prywatnych klinik czy w szpitalach. Wypełniły one niszę, dlatego też cieszyły się  takim zainteresowaniem. W ofercie automatów vendingowych, jedynie te oferujące gorące napoje mają inną budowę i specjalizują się tylko w wąskim asortymencie. Z wyglądy maszyny wyglądają jak duża lodówka z panelem do dokonywania zakupów po prawej stronie. Obsługa automatu jest bardzo prosta i sprowadza się jedynie do wybrania konkretnej opcji, dokonania płatności i odebrania kubka z gorącym napojem. Cała transakcja trwa zaledwie kilkanaście – kilkadziesiąt sekund, zatem znacznie szybciej aniżeli musielibyśmy czekać na kawę w restauracji czy kawiarni. Wewnątrz automatu znajduje się profesjonalny ekspres do kawy, który na bieżąco mieli kawę i jest w stanie w parę chwil wyczarować aromatyczną małą czarną, kawę z mlekiem, latte czy cappuccino. Najlepszym miejscem na automaty z kawą są miejsca, gdzie ludzie muszą czekać.

Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani zakupem takiego automatu, powinni się kierować bezpośrednio do producenta lub jego pośredników. Ceny automatów vendingowych są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Poza zakupem, istnieje także możliwość wynajęcia lub wydzierżawienia maszyny do sprzedaży kawy, przekąsek czy zimnych napojów. Większość modeli może stać w budynkach, ale znajdziemy także automaty przeznaczone do sprzedaży na zewnątrz.