Najlepszy derma roller

Pod względem powierzchni, największym organem jest skóra. Jej wygląd jest w dużej mierze determinowany przez geny, ale także przez pielęgnację. Jeżeli nie będzie właściwie dbać o nią, to stanie się szorstka, sucha i pokryta licznymi zmarszczkami. Nasza skóra, systematycznie się złuszcza i odnawia, dzięki czemu zachowuje swój naturalny wygląd. Można też jej pomóc w tym procesie, stosując odpowiednie zabiegi.

W jakich miejscach można stosować derma roller?

derma roller do ciałaSkóra, która nie jest regularnie złuszczana, pokrywa się martwym naskórkiem, który zatyka pory i przyczynia się do powstawania licznych niedoskonałości. Także powoduje to szybsze powstawanie zmarszczek, które jedynie w początkowym etapie można zniwelować. Żeby skutecznie pielęgnować skórę, trzeba zapewnić jej odpowiednie złuszczanie, nawilżanie i regenerowanie. Derma roller do ciała jest urządzeniem, które pomoże nam szybko poprawić wygląd skóry i zlikwidować wiele problemów. Stosowanie dermarollera, pozwala na widoczne zredukowanie zmarszczek mimicznych, spłycenie blizn, zmniejszeniu rozstępów czy cellulitu. To małe urządzenie, mierzące zaledwie kilkanaście centymetrów, jest wyposażone w poręczny uchwyt do trzymania oraz niewielką głowicę obrotową, na której znajdują się liczne igiełki. Mogą one mieć długość od dwóch dziesiątych do nawet czterech milimetrów. Ich długość musi być dostosowana do miejsca w jakim będzie wykonywany zabieg. Z uwagi na cienką i delikatną skórę na twarzy, w tym miejscu należy stosować najkrótsze igły, natomiast w tych partiach ciała, gdzie skóra jest znacznie grubsza, czyli na pośladkach i udach, stosować najdłuższe igły. Ponieważ podczas zabiegu derma rollerem powstają mikro uszkodzenia na skórze, to ważna jest systematyczna dezynfekcja igieł łącznie z całą głowicą, ponieważ może dojść do zakażenia, jeżeli będą one zanieczyszczone.

W stosowaniu derma rollera nie wielu zastrzeżeń, ponieważ jest to bardzo proste i łatwe w użyciu urządzenie. Nie wymaga ani baterii, ani zasilania elektrycznego. Cały zabieg wykonuje się ręcznie, więc też można samodzielnie regulować moc nacisku z jaką rolujemy skórę. W delikatnych partiach ciała, najlepiej nie naciskać zbyt mocno, bo wystarczą niewielkie uszkodzenia naskórka, aby skóra została pobudzona do produkcji kolagenu.