You are currently viewing Najlepszy laser pomiarowy

Najlepszy laser pomiarowy

Laserowe poziomice i narzędzia pomiarowe są często używane w różnych załogach budowlanych, i kilka takich urządzeń mieliśmy również i my. Przede wszystkim, zastępowały one z dużym powodzeniem ręczny sprzęt, który nie należał do najbardziej precyzyjnych ani też do wygodnych w użyciu.

Najnowocześniejsze laserowe urządzenia pomiarowe

mocny laser budowlanyOd dłuższego czasu interesowaliśmy się jednak bardziej rozbudowanymi, silniejszymi urządzeniami laserowymi, które łączą w sobie zalety prostszego sprzętu, mają większy zasięg, a tym samym i możliwości. Takim urządzeniem okazał się mocny laser budowlany o zasięgu przekraczającym pięćdziesiąt metrów, pozwalający na dokonywanie niezwykle dokładnych pomiarów odległości, nachylenia i wielu innych parametrów bardzo łatwo. Laser montowany był standardowo na statywie, wysuniętym na półtorej metra w górę, aczkolwiek dzięki emiterom laserowym mógł on mierzyć odległości od przyległego punktu na podłodze. Miał on również możliwość pomiarów kąta nachylenia oraz wiele innych trybów pracy, których nie było w normalnych, podręcznych urządzeniach laserowych, lub też były one bardzo ograniczone. Co więcej, było to urządzenia na tyle zaawansowane by można było w nim zapisać odległości i pomiary, a następnie wykorzystać je do wyznaczenia miejsc pracy, wykonywania wykopów czy granic strefy działania.

W połączeniu z elektronicznym ekranem o dużej rozdzielczości, owe urządzenie mogło zastąpić większość sprzętu pomiarowego, jaki mieliśmy na inwentarzu. Zużywało ono co prawda dość dużo prądu, i nie było tak kompaktowe jak większość laserów pomiarowych, choć możliwości urządzenia w zupełności tłumaczyły zarówno bardziej wygórowaną cenę, jak i większe gabaryty, muszące pomieścić wiele układów elektronicznych nie obecnych w normalnych laserach.