You are currently viewing Najnowocześniejsze wiatrówki sportowe

Najnowocześniejsze wiatrówki sportowe

W ostatnich latach, wśród strzelców sportowych coraz większą popularnością zaczęła cieszyć się wiatrówka gazowa napędzana dwutlenkiem węgla, wzorowana na nowym typie karabinu wyborowego, używanego przez wojsko. Wizualnie była ona bardzo łatwa do odróżnienia od większości sportowych karabinów wiatrowych, aczkolwiek użytkownicy coraz częściej wspominali o jej niespotykanej precyzji i dużej mocy, pozwalającej na celne strzelanie na niemal dowolnym dystansie.

Nowoczesna wiatrówka precyzyjna do strzelectwa sportowego

celna wiatrówkaOwa wiatrówka była pierwszym modelem nowej serii, która przeznaczona była przede wszystkim dla profesjonalnych strzelców sportowych, uczestniczących w konkurencjach i zawodach strzeleckich. W porównaniu do standardowego karabinu wiatrowego, napędzanego nabojem na dwutlenek węgla była niemal dwukrotnie lżejsza, gdyż obudowa wiatrówki w całości wykonana była z lekkich, aczkolwiek bardzo wytrzymałych tworzyw sztucznych. Zaprojektowana była również tak, by bezproblemowo obsługiwać wszystkie akcesoria do karabinów wiatrowych i posiadała integralne szyny montażowe, służące do instalacji sprzętu celowniczego czy akcesoriów. Największą różnicą był jednak system napędowy. W przeciwieństwie do większości modeli, była to niezwykle celna wiatrówka właśnie ze względu na doskonale zaprojektowane i wykonane podzespoły napędowe. Rozszczelnienia i wypadanie przewodów gazowych, bardzo często zdarzające się w wielu modelach wiatrowych karabinów gazowych, nie miały tu miejsca, nawet po bardzo intensywnym strzelaniu, powodującym ogromne obciążenia sprzętu. Wysoka jakość doszczelnienia przekładała się na większą moc, a tym samym na precyzję strzału. System napędowy mógł być również regulowany, dzięki czemu wiatrówka mogła być używana z każdym rodzajem śrutu o dowolnym wagomiarze.

Mogła być więc używana w każdej konkurencji po odpowiednim przestawieniu napędu, co szczególnie doceniali najbardziej profesjonalni strzelcy sportowy oraz instruktorzy strzelectwa. Wiatrówki z tej serii były oczywiście droższe niż standardowe modele, aczkolwiek z racji możliwości stosowania w wielu dyscyplinach, zakup takowej eliminował konieczność posiadania wielu różnych karabinów o zróżnicowanej mocy by móc uczestniczyć w zawodach i konkurencjach sportowych.