You are currently viewing Naturalne materiały na poduszkę

Naturalne materiały na poduszkę

Pojawienie się dziecka w codzienności zmienia nasze życie o sto osiemdziesiąt stopni – wszystkie aktywności schodzą na drugi plan, a najważniejsze staje się wówczas dobro malucha. Ostatnio młodzi rodzice coraz częściej skarżą się na alergie skórne, które pojawiają się na delikatnej skórze niemowlęcia. Przyczyny mogą być różne, jednak bardzo często wysypka pojawia się za sprawą sztucznych materiałów, z których została wykonana pościel dla dziecka. W takim razie jaką tkaninę na poduszkę wybrać?

Bezpieczna poduszka dla malucha

poduszki lnianeSkóra młodego człowieka jest niezwykle delikatna i bardzo łatwo ją uszkodzić, dlatego najlepiej wybierać miękkie i lekkie tkaniny. Dotyczy to wszystkich produktów, z którymi maluch ma styczność – ubranka, pościel, kocyk, a także pluszaki, zabawki, a nawet obszycie wózka. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materiału na kołdrę, poduszkę i pościel, ponieważ niemowlę spędza w nim znaczną część doby. Świetnym wyborem jest tkanina bawełniana, która charakteryzuje się miękkością i dobrą wentylacją. Kolejną wspaniałą opcją jest także len – naturalny materiał odporny na rozciąganie i tarcie. To doskonała forma szczególnie na ciepłe miesiące, ponieważ poduszki lniane cechują się termoregulacją. Dodatkowym atutem jest ich antyalergiczność, przewiewność i działanie antybakteryjne. Dzięki temu nie powoduje wysypek, alergii i zapaleń skóry. Taki materiał wyjątkowo dobrze odprowadza wilgoć, dlatego też zmniejsza ryzyko przegrzania organizmu i odparzeń. Len może być dosyć sztywną tkaniną, dlatego musi być odpowiednio zmiękczony i dostosowany do delikatnej skóry maluszka. Warto też dokładnie sprawdzić wypełnienie poduszki i zadbać o to, aby było naturalne lub posiadało certyfikat uprawniający je do użycia przy produkcji elementów dla małych dzieci. Tkanina lniana jest bardzo trwała i nie zniszczy się w praniu, jednak musimy uważać na wypełnienie poduszki. Nie zapomnimy też o stosowaniu proszków i płynów zmiękczających przeznaczonych do prania ubranek i akcesoriów dla noworodków.

Len to wspaniała, mocna tkanina, która z powodzeniem sprawdzi się też jako materiał obszywający poduszki dla niemowlaków. Materiał jest hipoalergiczny i charakteryzuje się termoregulacją, jednak należy go prać w odpowiednich specyfikach, aby nie narazić malucha na nieprzyjemności. Lniana tkanina to inwestycja w wytrzymałą poduszkę, która wytrzyma częste pranie.