You are currently viewing Niedrogie badanie polugraficzne

Niedrogie badanie polugraficzne

Od dziecka nas uczono, że nie wolno oszukiwać, choć każdy z nas to robił. To normalny etap w naszym rozwoju, który w dorosłym życiu jest jedynie doskonalony. Z wiekiem uczymy się coraz skuteczniej oszukiwać, ponieważ jest to też przydatna umiejętność w niektórych sytuacjach. Rozpoznanie kłamstwa u niektórych osób może być dość trudne.

Do czego służy wariograf?

tanie badanie poligraficzneChyba każdy z nas słyszał o wariografie, który bywa nazywany wykrywaczem kłamstw. Jest to urządzenie wynalezione i opatentowane wiele lat temu, ale przez lata było ciągle poprawiane i unowocześniane, czego wynikiem jest jego wysoka skuteczność. Jest on powszechnie stosowany do dzisiaj, ponieważ gwarantuje skuteczność na poziomie nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent, co stanowi doskonały wynik. Tanie badanie poligraficzne jest dostępne dla każdego. Przeważnie przeprowadzenie badania wariograficznego jest konieczne w sytuacji wymagającej wyjaśnienie przeszłego darzenia lub udowodnienia czegoś. Najczęściej to badania ma na celu ustalenie sprawcy wypadku, przestępstwa lub wykroczenia, ale także pomaga ludziom niesłusznie pomówionym lub nawet oskarżonym. Bardzo często wariograf jest wykorzystywany przez małżonków na sprawach rozwodowych w celu potwierdzenia lub wykluczenia ewentualnej niewierności. Korzystają z niego także duże korporacje, które w ten sposób chcą sprawdzić lojalność pracowników. Jeżeli chodzi o samo działanie wariografu, to rejestruje on reakcje fizjologiczne naszego organizmu na bodźce zewnętrzne. W czasie badanie jest się podłączonym czujnikami do wariografu, który zapisuje moment, kiedy występuje u nas nadmierna potliwość czy przyśpieszone bicie serca. Na samym końcu te odczyty są porównywane z udzielonymi odpowiedziami w celu podania ostatecznego wyniki. Samo badanie jak i wyniki są realizowane tego samego dnia.

Badania poligraficzne przeważnie są przeprowadzane w Instytucie Badań Wariograficznych w Warszawie lub w oddziałach terenowych, które są zlokalizowane w dwudziestu siedmiu miastach Polski. Cena takiego badania to około tysiąc – tysiąc dwieście złotych dla każdego chętnego. Na pewno nie można nikogo zmusić do poddania się mu, ponieważ konieczne jest wyrażenie zgody. Dzięki wysokiej skuteczności nie brakuje chętnych do jego przeprowadzenia.