You are currently viewing Nocne problemy z kanalizacją.

Nocne problemy z kanalizacją.

Mieszkam w dość starym bloku, który od dość dawna nie był remontowany. Brak remontu nikomu z mieszkańców nie przeszkadza dopóki nie zacznie się coś dziać. Tak było ostatnio w nocy. Niestety tym razem trafiło na moje mieszkanie. W nocy, kiedy już dawno spałem obudził mnie cichy brzdęk dochodzący z wnętrza mieszkania. Wstałem, żeby zobaczyć co się dzieje. 

Uratował mnie przyjazd pogotowania kanalizacyjnego 

pogotowie kanalizacyjne wrocławOkazało się, że w łazience wybiła rura kanalizacyjna od sedesu. Cała podłoga była już zalana i istniało realne niebezpieczeństwo, że zaleję sąsiadów z dołu. Szybko rzuciłem na podłogę kilka ręczników i szmat, które miałam pod ręką, zarzuciłem kurtkę na plecy, założyłem buty i pobiegłem do sąsiadów piętro niżej, żeby powiedzieć co się dzieje. Dobrze, że ich obudziłem, bo u nich zaczęły już pokazywać się zacieki na suficie. Zastanawiałem się co mamy teraz zrobić. Potrzebny był nam hydraulik, który przede wszystkim zakręci wodę w pionie. Jednakże był środek nocy. Wątpiłem czy jakikolwiek hydraulik odbierze o tej godzinie telefon. Nie mogliśmy jednak czekać do rana. Zacząłem panikować. Sąsiad był jednak przytomniejszy ode mnie. Od razu wziął telefon i nic zdążyłem zapytać, gdzie dzwoni usłyszałem jak mówi – pogotowie kanalizacyjne wrocław? Mamy problem w bloku, wybiła rura. Pogotowie przyjechało bardzo szybko. Od razu zakręciło wodę w pionie, a następnie wzięło się za usuwanie usterki. 

Wygląda na to, że nasz stary wrocławski blok wreszcie doczeka się remontu. Pogotowie kanalizacyjne naprawiło usterkę, ale nic nie zmieni tego, że w bloku rury są już stare i potrzebują wymiany. Jeżeli nasza wspólnota mieszkaniowa nic z tym nie zrobi to w najbliższy czasie pogotowie kanalizacyjne będzie tu częstym gościem. Plus jest taki, że działają bardzo szybko i sprawnie.