You are currently viewing Odpowiednie wyposażenie do sal językowych

Odpowiednie wyposażenie do sal językowych

W szkołach obecnie dzieci nauczane są przeważnie dwóch języków obcych. Zawsze jest to język angielski i niemiecki. Czasem zamiast języka niemieckiego mamy do wyboru inny język, na przykład hiszpański. Jednak nie ważne który język byłby nauczany w szkole, to sala powinna być odpowiednio do tego przygotowana, czyli powinno znaleźć się tam dobre wyposażenie.

Dobre wyposażenie pracowni językowych

wyposażenie do sali językowejWyposażenie do nauki języka obcego różni się troszkę od wyposażenia do nauki języka polskiego. W sali polonistycznej znajdziemy głównie słowniki ortograficzne, lektury omawiane przez nauczycieli. W salach do języków obcych znajdą się słowniki językowe z tłumaczeniami oraz podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Również dekoracja w takich salach wygląda nieco inaczej. W pracowniach polonistycznych na ścianach możemy znaleźć podobizny znanych polskich pisarzy z ich krótkimi życiorysami. Znajdują się tam również tablice naukowe z opisanym różnym zakresem gramatyki oraz wypisane epoki literackie wraz z czasem trwania. W pracowniach do języków obcych na ścianach znajdziemy tablice z odmianami czasowników oraz flagi. Popularne w takich salach jest także mapa państwa z zaznaczonymi większymi miastami oraz znanymi zabytkami. Zamiast opisów epok literackich opisana jest tam kultura danego kraju. Znaleźć można tam również zdjęcia wspomnianych szybciej zabytków oraz miast. Dlatego też, bardzo ważne jest dobre wyposażenie do sali językowej, jeżeli chcemy przykuć uwagę ucznia do danego języka.

Dobrze wyposażona sala potrafi sprawić, że uczniowie szybciej interesują się danym językiem oraz kulturą danego państwa. Ważne jest również, aby nauczyciel potrafił zachęcić do nauki, poprzez korzystanie z różnych materiałów, które znajdują się w tej sali. Coraz bardziej popularne wśród nauczycieli staje się korzystanie z multimedialnych tablic.