You are currently viewing Odzyskałem rodzinne fotografie z karty z aparatu

Odzyskałem rodzinne fotografie z karty z aparatu

Wiosenne porządki w naszym domu przyniosły zaskakujące odkrycie. Sprzątaliśmy z żoną i naszym synkiem w salonie i okazało się, że w szufladzie mamy aparat fotograficzny sprzed kilku lat. Zupełnie o nim zapomnieliśmy, bo przecież teraz aparaty są w telefonach i robi się nimi przepiękne zdjęcia. Wyjąłem z tego aparatu kartę pamięci i spróbowałem ją uruchomić w komputerze, ale system jej nie wykrywał. Postanowiłem poprosić o pomoc informatyków.

Szybko odzyskano z karty nasze zdjęcia

profesjonalne odzyskiwanie danych z kart w warszawieByliśmy pewni, że na tej karcie są nasze rodzinne zdjęcia z wakacji. Nasz prawie ośmioletni syn miał na nich chyba niespełna dwa latka. Za wszelką cenę chciałem te zdjęcia odzyskać, bo wydawało mi się, że nigdzie ich nie skopiowaliśmy. Przeleżały zapisane na karcie pamięci w zapomnianym aparacie ponad pół dekady. Zabrałem się za szukanie firmy informatycznej, która oferowała profesjonalne odzyskiwanie danych z kart w Warszawie. Znalazłem wysokiej klasy specjalistów, którzy mieli świetne opinie na internetowych forach. Od razu pojechałem do nich z naszą kartą pamięci i zleciłem im odzyskanie wszystkich naszych rodzinnych zdjęć. Karta miała ogromną jak na tamte czasy pamięć dwóch gigabajtów, ale przecież i zdjęcia miały wówczas zupełnie inną jakość. Jak się okazało to odzyskanie tych zdjęć miało potrwać niespełna godzinę. Postanowiłem poczekać i załatwić sprawę od ręki, bo nie opłacało mi się nawet wracać do domu. I rzeczywiście po niespełna godzinie dostałem nową kartę pamięci ze zgranymi zdjęciami ze starej karty. Za wszystko zapłaciłem niecałe dwieście złotych, ale ta kwota nie miała dla mnie żadnego znaczenia, bo odzyskane zdjęcia okazały się bezcenne. Jak się okazało tych zdjęć było kilkaset. Przez cały wieczór oglądaliśmy je wspólnie na wielkim ekranie naszego telewizora, a nasz syn nie mógł się nadziwić, że na tamtych wakacjach był taki malutki.

Przy tej okazji dowiedziałem się, że z każdej karty pamięci można odzyskać zapisane na niej dane. Teraz wiem, że nawet z uszkodzonej karty można wszystko odzyskać i wystarczy w tym celu wizyta w dobrej firmie informatycznej. Przywrócenie naszych wspomnień z wakacji kosztowało nas niewielkie pieniądze. Znalezienie tego aparatu było najlepszą niespodzianką jaką mogliśmy sobie wymarzyć przy okazji robienia wiosennych porządków w salonie.