You are currently viewing Ogniwa do instalacji fotowoltaicznych

Ogniwa do instalacji fotowoltaicznych

Pierwsze instalacje fotowoltaiczne, które zostały oddane do ogólnej sprzedaży nie należały do zbyt wydajnych urządzeń, więc nic dziwnego iż po kilku latach wielu właścicieli takowych modernizowało swoje zasilanie, wyposażając się w lepsze panele czy akumulatory. Te ostatnie były szczególnie częstym obiektem wymiany, zwłaszcza biorąc pod uwagę wydajność i jakość najnowszych modeli, wyprzedzających poprzednie wersje na każdym polu.

Nowoczesne baterie słoneczne

ogniwa fotowoltaiczne w SzczeciniePierwsze akumulatory i ogniwa do instalacji fotowoltaicznych były wzorowane na akumulatorach samochodowych i starego typu bateriach odnawialnych. Podczas gdy sprawdzały się bardzo dobrze w niewielkich instalacjach, posiadały bardzo wysoki poziom utraty magazynowanej energii oraz podatność na spadek pojemności. Nowe odmiany akumulatorów z magazynem w stanie stałym całkowicie eliminowały niemal wszystkie owe mankamenty, jednocześnie podnosząc pojemność niemal dwukrotnie w porównaniu do starego typu magazynów energii. Sklepy stacjonarne preferowały jednak sprzedaż sprzętu obecnie przestarzałego, gdyż był on tańszy i szybciej znajdował nabywców niż nowoczesne, aczkolwiek droższe urządzenia. Niejednokrotnie musieliśmy spędzać bardzo długi czas na poszukiwaniach sprzętu do przeprowadzenia modernizacji instalacji klienta, przeglądając zarówno strony internetowe jak i oferty stacjonarnych punktów sprzedaży. Coraz częściej jednak zaopatrywaliśmy się w ogniwa fotowoltaiczne w Szczecinie, w salonie działającym również jako autoryzowany sprzedawca najlepszego wyposażenia fotowoltaicznego. W przeciwieństwie do wielu innych punktów, trudno było tam znaleźć sprzęt z najniższej półki, gdyż oferta zawierała w sobie tylko najwydajniejsze i najbardziej sprawdzone urządzenia.

Baterie i ogniwa w ofercie należały do najbardziej zaawansowanych modeli będących obecnie w użyciu, i przeznaczone były zarówno do użytku prywatnego, jak i zastosowania w dużych instalacjach przemysłowych. Mimo iż urządzenia te były widocznie droższe niż starego typu sprzęt o miernej jakości, ich żywotność była nieporównywalnie większa, podobnie jak ogólna jakość i osiągi. Nie musiały być więc wymieniane po krótkim czasie, stając się inwestycją długoterminową, o wiele bardziej opłacalną niż zakup taniego wyposażenia o niskiej jakości.