You are currently viewing Okrycie po kąpieli dla dziecka

Okrycie po kąpieli dla dziecka

 

Podczas kąpieli niemowlaka ważnym aspektem są kosmetyki używane do mycia, ale również odpowiedni wybór okrycia. Po wyjęciu z wanienki dziecko powinno być okryte, ponieważ różnica temperatur jest znacząca. Ręcznik kąpielowy pomaga dbać o ciepło po kąpieli. Cechą charakterystyczną ręczników dla niemowlaków jest obecność charakterystycznego kapturka na jednym z narożników, dzięki czemu można osłonić mokrą główkę. 

Wygodny ręcznik dla niemowląt

antyalergiczne okrycie kąpielowe z kapturemKażdy rodzic wie, że skóra noworodka jest niezwykle delikatna. Po porodzie może ją podrażnić niemal wszystko. Decydując się na zakup ręcznika powinno się zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału, z którego jest on wykonany. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na antyalergiczne okrycie kąpielowe z kapturem. Jest to przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zapewnia możliwość bezpiecznego wysuszenia skóry dziecka poprzez okrycie. Nie trzeba wówczas kombinować, co założyć na główkę dziecka żeby się nie przeziębiło. Dobrze jakby materiał wykorzystany do jego uszycia zapewniał odpowiednie ciepło oraz dobrze absorbował wodę. W takim wypadku najlepiej jest wybierać ręcznik z naturalnego materiału na przykład bawełna frotte. Często można trafić na modele, które po wewnętrznej stronie posiadają właśnie ten materiał, natomiast po zewnętrznej wykończone są przyjemnym polarem. Należy unikać produktów, które zostały wykonane ze sztucznych materiałów, dlatego też najlepiej jest dokładnie sprawdzić skład podczas wybierania ręcznika. Najlepiej jest żeby kupić ręcznik stacjonarnie, ponieważ można wówczas dotknąć materiału i sprawdzić jego wchłanialność. Kolejnym aspektem, na który warto zwracać uwagę jest rozmiar ręcznika. Nie może on być za mały, ponieważ musi okrywać całą powierzchnię ciała i dodatkowo umożliwiać owinięcie. Standardowym rozmiarem dostępnym w sklepach jest 100 x 100 centymetrów – jest to wystarczający rozmiar dla niemowlaka. Większe rozmiary świetnie sprawdzą się w przypadku starszych dzieci.

Taki ręcznik może okazać się świetnym prezentem dla nowo upieczonej mamy. Różne wymiary, kolory, wzory oraz materiały pomogą indywidualnie dopasować je do każdego dziecka. Wiele producentów daje możliwość specjalnego spersonalizowania w formie naszycia imienia. Dzięki temu w przypadku posiadania kilkorga dzieci każde z nich będzie miało swój własny ręcznik.