You are currently viewing Panele grzewcze na podczerwień

Panele grzewcze na podczerwień

Nie da się ukryć, że ogrzewanie jest kwestią niezwykle istotną z różnych powodów. Żyjąc w naszym klimacie nie ma możliwości by mieszkać komfortowo bez posiadania wydajnych systemów grzewczych. Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się już do tego, że ogrzewamy nasze domy metodami tradycyjnymi. Z reguły chodzi tutaj o stosowanie węgla lub też drewna opałowego. Jednak warto zwrócić też uwagę na nowoczesne opcje.

Nowoczesny promiennik podczerwieni

ekologiczne panele grzewcze na podczerwieńRaczej jest tak, że podczerwieni nie kojarzymy z branżą grzewczą. Zdecydowanie częściej kojarzy nam się ona z elektroniką. Mało kto jednak wie o tym, że promienie podczerwieni mogą bardzo skutecznie ogrzewać nasze ciała. Wystarczy jedynie zainwestować w specjalne urządzenia emitujące takie fale. Ekologiczne panele grzewcze na podczerwień są właśnie takimi urządzeniami. Korzystać z nich możemy zarówno w domach murowanych jak i drewnianych. Bardzo ważną zaletą takich paneli grzewczych jest to, że działają one z pełną mocą już po kilkunastu sekundach od uruchomienia. Duża jest tutaj zasługa tego, że fale podczerwieni generowane przez promienniki nie podgrzewają powietrza jakie znajduje się w pomieszczeniu. Większość systemów grzewczych jakie znamy działa w taki sposób, że wykorzystuje powietrze jako nośnik ciepła. W przypadku ogrzewania podczerwienią powietrze jest ciągle w tym samym stanie i nie jest dodatkowo wprawiane w ruch co również ma ogromne znaczenie. Ogrzewanie podczerwienią możliwe jest również w tych miejscach, w których nie ma odpowiednio skutecznej warstwy termoizolacyjnej. Z racji, że nie dochodzi do podgrzewania powietrza to tym samym ciepło nie wydostaje się na zewnątrz wraz z nim. Promienniki na podczerwień cenione są również z tego powodu, że świetnie wyglądają w naszych domach. Montaż takich promienników jest dziecinnie prosty i każdy z nas mógłby sobie bez większych problemów z tym poradzić.

Od jakiegoś czasu producenci promienników na podczerwień umożliwiają swoim klientom stworzenie projektu grzejnika. Oznacza to, że możemy wybrać kolorystykę naszego urządzenia czy nawet możemy zażyczyć sobie by została na niego naniesiona przesłana przez nas grafika. Z tych opcji szczególnie często korzystają właściciele dużych firm, którzy projektują grzejniki w kolorach i z logo swojej firmy.