You are currently viewing Perły hitem tego sezonu

Perły hitem tego sezonu

Biżuteria towarzyszy kobietom od zarania dziejów. W historii często też bywało tak, że to mężczyźni częściej zakładali błyszczące ozdoby, niż płeć piękna. Zazwyczaj działało to w ten sposób, że takie drogocenne ozdoby były wyznacznikiem statusu społecznego. Obecnie biżuteria jest szeroko dostępna dla każdego. I używają jej przede wszystkim kobiety. Co roku w sklepach pojawiają się nowe kolekcje biżuterii, która staje się uzupełnieniem najmodniejszych stylizacji.

Najmodniejsza biżuteria z grafitowych pereł

biżuteria z perłami grafitowymiWiększość kobiet uwielbia błyszczące ozdoby w postaci kolczyków, naszyjników czy bransoletek. Rynek jubilerski ma się bardzo dobrze i przynosi spore zyski. Nie inaczej było w dawnych czasach, kiedy to biżuteria była nieodłącznym elementem codziennego ubioru, i to niekoniecznie damskiego. Obecnie istnieje spora dowolność, jak chodzi o dobór biżuterii. Kobiety wybierają ozdoby według własnego gustu, jednak często też, w dużej mierze, sugerują się aktualnymi trendami. W tym sezonie, na przykład, w przypadku eleganckich stylizacji bardzo modna jest biżuteria z perłami grafitowymi, którą nosi się nie tylko do eleganckich sukienek, ale też do damskich garniturów. Perły większości osobom kojarzą się tylko z jasną barwą. Okazuje się, jednak, że na rynku dostępne są perły w przeróżnych odcieniach, nawet czarne. Tegoroczny trend na grafitowe perły w dużej mierze wynika z tego, że szary jest najmodniejszym kolorem bazowym, który można zestawiać z niemal wszystkimi kolorami. Najbardziej popularne wyroby z szarych pereł to oczywiście naszyjniki oraz kolczyki, która przeważnie kupuje się w gotowych zestawach. Perłowe ozdoby nie należą do najtańszych, dlatego kupowane są zazwyczaj tylko i wyłącznie na specjalne okazje. Mimo tego zainteresowanie nimi cały czas rośnie i z roku na rok perłowa biżuteria sprzedaje się coraz lepiej.

Perły od wielu lat były symbolem kobiecości i obecnie za wiele się w tej kwestii nie zmieniło. Tym bardziej, że na nowo wracają one do łask. Obecnie w najnowszych, eleganckich stylizacjach nie może zabraknąć naszyjnika lub kolczyków z pereł. Szczególnie modna jest biżuteria z grafitowymi perłami, która podbija serca kobieta nastawionych na elegancję. Grafitowe perły z łatwością można dopasować do różnych kreacji.