You are currently viewing Płyty DVD z filmem instruktażowym

Płyty DVD z filmem instruktażowym

W mojej firmie ostatnio wiele się działo. Otworzyliśmy nowe oddziały w dwóch miastach, zatrudniliśmy mnóstwo nowych pracowników. Doszły też nowe obowiązki, a najważniejszym z nich był trening dla nowych pracowników. Nie było szans, żeby nad każdą osobą stać i detalicznie jej tłumaczyć co i jak ma zrobić, bo tak by się traciło cenny czas, a pracownicy by zajmowali się szkoleniem, zamiast swoją pracą.

Szybkie i tanie tłoczenie płyt

szybkie tłoczenie płyt dvdDlatego też jeden z managerów wpadł na pomysł, by przygotować filmy instruktażowe dla nowych. Zawierałyby one wszelkie ptorzebne informacje, uzależnione od stanowiska. Filmy nie byłyby długie, może niezbyt ciekawe, ale bardzo praktyczne. Każdy by sobie obejrzał taki film i wiedział mniej więcej jak to wszystko działa. Tylko jeszcze jak to wszystko zorganizować? Ktoś przyniósł kamerę, a szkoleniowcy nagrali film. Wyświetlanie go nie wchodziło w grę, bo nie mieliśmy takiej dużej sali. Poza tym film miał dotrzeć też do pracowników z innych oddziałów. Nikt nie chciał dawać swoich dysków przenośnych, więc rozwiązaniem były płyty DVD. Na płycie spokojnie zmieści się cały film dla każdego, co więcej każdy może wziąć sobie płytkę do domu i obejrzeć go w spokoju i nie marnując czasu pracy. Płyta DVD koszuje niewiele, zatem szef kupił cały zestaw, a potem mieliśmy nagrać na nich film. Jednak nie było takiej opcji, pracowników było spoko, a nasze komputery nie chodziły aż tak szybko. Jak się jednocześnie coś zgrywało i próbowało pracować to było słabo. Dlatego też rozwiązaniem było szybkie tłoczenie płyt DVD. Drukarnia która znajdowała się niedaleko nas świadczyła taką usługę. Nie tylko tanio wytłoczy płyty, ale także na na nie nadruk i wsadzi do przeźroczystych koszulek, które je zabezpieczą. Na miejscu kupimy tez koperty i nadamy zestaw płyt do każdego naszego oddziału. To było rewelacyjne rozwiązanie, które niwelowało wszelkie problemy dla firmy.

Płyty DVD z filmem zostały dostarczone na czas, nic się z nimi nie stało w transporcie. Każdy pracownik dostał swoją kopię i mógł się zapoznać z zawartością płyty. Dzięki tłoczni płyt cała operacja odbyła się nie tylko w błyskawicznym tempie, ale także nie kosztowała wiele. Warto pamiętać o takiej opcji na przyszłość, jakby sytuacja miała się jeszcze powtórzyć.