You are currently viewing Polecana terapia hipnozą

Polecana terapia hipnozą

Każdy człowiek, który musi się zmagać z chorobą, chciałby znaleźć na nią skuteczne lekarstwo. Czasem jednak konwencjonalne metody nie są wcale aż tak skuteczne, jak nam się wydawało. Coraz większą popularnością cieszy się hipnoza mimo tego, że znali ją już starożytni Grecy. Oni wierzyli w Hypnosa, który był bogiem snu. To właśnie od jego imienia wzięła się nazwa hipnoza. Jest to stan podobny do snu, który wywołany jest sugestią usypiającego. Usypiany podporządkowuje się jego woli. Czy to naprawdę działa i jakie może przynieść korzyści?

Co warto wiedzieć na temat terapii hipnozą?

terapia hipnoząFaktem jest to, że stale szukamy rozwiązań, które mogłyby przynieść nam ulgę w chorobie. Wiele osób zawiodło się na tradycyjnych metodach. Ciekawą alternatywą okazała się hipnoza. Większość osób jest na nią podatnych, dlatego zaczęto ją wykorzystywać jako leczenie wspomagające przy uzależnieniach, niektórych zaburzeniach emocjonalnych, anoreksji i nerwicy. U części pacjentów hipnozę stosuje się w celu uspokojenia, usunięcia bólu, a nawet znieczulenia. Terapia hipnozą może być stosowana u osób, które wykończyły piętnaście lat. Wyróżnia się trzy metody wprowadzania pacjenta w stan hipnozy. Pierwsza to metoda werbalna, w trakcie której terapeuta przekazuje sugestie słowne dotyczące zdrowia lub samopoczucia. Może na przykład przekonać nałogowca, by zrezygnował z używek. Druga metoda polega na skupianiu uwagi pacjenta na poruszającym się przedmiocie. Do zastosowania trzeciej metody, nazywanej fascynacyjną, konieczne są ponadprzeciętne właściwości magnetyczno – hipnotyczne. W tej technice niezbędny jest kontakt wzrokowy z osobą, na którą się oddziałuje i silna koncentracja, podczas której następuje przekaz energii. W czasie hipnozy pacjent jest w stanie powrócić do wspomnień, które zostały przez niego wyparte, a mogą mieć wpływ na jego obecne życie.

Na pewno warto szukać rozwiązań, które mogą korzystnie wpłynąć na nasze życie i zdrowie. Pamiętajmy o tym, że hipnoza może nam pomóc, ale tylko wtedy, gdy jest prowadzona przez doświadczoną osobę, która pomogła wielu osobom. Podczas hipnozy można wrócić do tych wydarzeń, które zapoczątkowały proces chorobowy. Możemy się z nimi zmierzyć i zmienić ich bieg. Wszystko dzieje się w naszym umyśle. Na bardzo wiele rzeczy znowu możemy mieć wpływ.