You are currently viewing Polecane ośrodki dla narkomanów

Polecane ośrodki dla narkomanów

 

Narkotyki to substancje, które bardzo silnie działają na ośrodkowy układ nerwowy. W wielu krajach, w tym również w Polsce, są nielegalne. Większość z tego typu substancji z reguły prowadzi do uzależnienia zarówno psychicznego, jak i do fizycznego. Dlaczego sięgamy po narkotyki, ryzykując przy tym własne zdrowie, a niekiedy również życie? Powodów może być wiele. Jednym z nich jest ciekawość i chęć poprawy samopoczucia.

Zamknięte ośrodki prowadzą terapię dla narkomanów

leczenie narkomanii ośrodkiNarkomania jest dosyć poważnym problemem społecznym, który pojawił się już w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Wówczas młodzi ludzie chętnie sięgali po tak zwany kompot, który uzyskiwano z maku lekarskiego. Jest to roślina, która powszechnie występuje w naszym kraju. Kilkanaście lat później na rynku pojawiły się tak zwane narkotyki syntetyczne produkowane w laboratoriach chemicznych. Oczywiście przemysł ten jest w naszym kraju nielegalny. Niemniej jednak różne organizacje przestępcze zajmują się przemytem i produkcją narkotyków. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych prowadzi do całkowitej degradacji zdrowia, życia społecznego oraz związków uczuciowych. W skrajnej postaci narkomania jest chorobą śmiertelną. Bardzo trudno jest przekonać osobę uzależnioną do terapii. Dzieje się tak, ponieważ tworzony jest mechanizm iluzji i zaprzeczenia, który nie pozwala pacjentowi samemu skonfrontować się ze swoim problemem. Narkotyki są obietnicą poprawy kiepskiego samopoczucia i lekarstwem na całe zło tego świata. Jest to jednak przyjaciel zdradliwy. Profesjonalne i kompleksowe leczenie narkomanii ośrodki zazwyczaj trwa do około ośmiu tygodni. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że na tym terapia się nie kończy. Osoby uzależnione od narkotyków po wyjściu z ośrodka powinny kontynuować leczenie w trybie ambulatoryjnym.

Zamknięte ośrodki leczenia uzależnień od substancji psychoaktywnych doskonale się sprawdzają. Osoba uzależniona ma szansę oczyścić swój organizm z toksyn. Często po raz pierwszy od wielu lat zaczyna patrzeć trzeźwo na swój problem. Przy okazji ma szansę poznać inne osoby z takimi samymi problemami. Jest to bardzo terapeutyczne i oczyszczające doświadczenie. Nie ulega wątpliwości, że terapia uzależnień nie jest drogą usłaną różami, mimo wszytko jednak warto próbować.