You are currently viewing Polecany szrot samochodowy

Polecany szrot samochodowy

Samochody, które możemy spotkać na drogach, w przeważającej części mają od ośmiu do piętnastu lat, zatem nie należą do najmłodszych. Ze względu na cenę, wielu kierowców kupuje auta używane, ale w ich przypadku trzeba się liczy z ewentualnymi naprawami, które mogą sporo kosztować. Także czas korzystania z nich będzie znacznie krótszy niż nowego pojazdu.

Kiedy oddać samochód na złomowisko?

szrot samochodowy - poznańZakup samochodu to na pewno spory wydatek, zwłaszcza kiedy decydujemy się na model z salonu. Do tego dochodzą jeszcze stałe opłaty, które trzeba ponieść z tytułu korzystania z pojazdu oraz koszt paliwa. Jeżeli samochód jest intensywnie użytkowany, to szybko może się okazać, że konieczna będzie jego naprawa. Oczywiście w nowych pojazdach taka sytuacja następuje znacznie później, ale zawsze może mieć miejsce nieprzewidziana sytuacja, którą będzie kolizja lub wypadek drogowy. Kiedy koszt naprawy pojazdu nie przekracza jego wartości, to większość osób go naprawia, ale w przeciwnym wypadku najczęściej trafia na złomowisko. Nie opłaca się naprawiać auta, którego wartość rynkowa jest niższa niż koszt naprawy. Jeżeli jest nam potrzebny profesjonalny szrot samochodowy – Poznań jest miastem, w których działa ich nawet kilka. Przez sześć dni w tygodniu przyjmują one przeróżne pojazdy, których stan techniczny nie pozwala na bezpieczne użytkowanie lub po prostu uległy poważnym wypadkom. Na szrot można samodzielnie dowieźć samochód albo skorzystać z usługi transportu na lawecie. Za zezłomowany pojazd, kierowca dostanie przeważnie około pięćset złotych, które zależą od modelu i marki samochodu oraz jego całkowitej wagi. Jeżeli auto będzie lżejsze niż ustalona dla danego modelu norma, to konieczne będzie dokonanie dopłaty za każdy brakujący kilogram. Na szrocie w Poznaniu można dokonać złomowania pojazdu lub też zakupić używane części pochodzące z przyjętych samochodów.

Każdy samochód prędzej czy później skończy na złomowisku. Jeżeli już decydujemy się na jego zostawienie na szrocie, to koniecznie trzeba się udać do punktu, który posiada wymagane pozwolenia z Urzędu Miasta. Dzięki temu legalnie zezłomujemy każdy pojazd i bez problemu go wyrejestrujemu w urzędzie wydziału transportu i komunikacji w ciągu trzydziestu dni od pozostawienia go na szrocie.