You are currently viewing Poszukiwania papieru toaletowego typu jumbo

Poszukiwania papieru toaletowego typu jumbo

Jestem zwolenniczką kupowania wszystkiego w dużych opakowaniach. Cokolwiek by to nie było, w ten sposób zawsze wychodzi taniej. Kupuję nawet papier toaletowy typu jumbo, czyli w dużych i pojemnych rolkach, które zakłada się do specjalnych pojemników. Jednakże taki papier toaletowy nie tak łatwo dostać we wszelkich marketach i małych sklepach, gdzie rynek nastawiony jest na sprzedaż detaliczną w niewielkich ilościach. Ja jednak, bardzo lubię takie papiery które są w dodatku świetnej jakości.

Jakie to są papiery toaletowe typu jumbo? 

celulozowy papier toaletowy jumboNajczęściej kupuje celulozowy papier toaletowy jumbo. Papiery celulozowe są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Nie są szorstkie tak jak niektóre nieprzyjemne papiery z marketu. W dodatku celuloza jest ekologiczna i łatwo rozkładalna w wodzie. Kupując papier celulozowy mamy pewność, że nie zapchamy sobie toalety i nie będziemy musieli wzywać hydraulika. Najczęściej decyduje się na papiery dwu lub trzy warstwowe. Są one dostatecznie grube, żeby można je było bez przeszkód używać. Papiery typu jumbo zakłada się na specjalnych podajnikach na papier. Jedna rolka takiego papieru jest bardzo długa. Nawet kilkakrotnie dłuższa niż w przypadku tradycyjnego papieru kupowanego w sklepie. Tego typu papiery często montuje się w publiczny ubikacjach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich także w domu. Przy zakupię muszę tylko zwrócić uwagę, żeby szerokość papieru nie była większa niż szerokość podajnika na papier. Niby z takiego papieru można również korzystać również bez podajnika, ale w przypadku tak dużej wielkości rolki, taki pojemnik jest zwyczajnie praktyczny i ułatwia zadanie oderwania konkretnej, potrzebnej nam ilości papieru. Zawsze wybieram też papier, który ma podział na listki. Bardzo ułatwia to porcjowanie papieru. Taki papier toaletowy jest też dużo tańszy, ale mimo wszystko kupuję go raz na jakiś czas, w hurtowych ilościach.

Bardzo mi się to opłaca pod względem ekonomicznym. Jest on bardzo praktyczny nie tylko przy korzystaniu z toalety. Często używam go również, jako ręczników papierowych i wycierałam nim blat. Taki papier ma bardzo wysoką chłonność, dlatego jest do tego idealny. Wszystkim polecam stosowanie tego typu papieru toaletowego. To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.