You are currently viewing Poszukiwania srebrnego karabińczyka

Poszukiwania srebrnego karabińczyka

Bardzo lubię torebki, które zamiast zwyczajnych pasków, posiadają metalowe łańcuszki zapinane na karabińczyki. Uważam to za bardzo praktyczne rozwiązanie. Pasek jest najszybciej psującą się częścią w torebce. Tymczasem metalowy łańcuszek można bardzo szybko i sprawnie wymienić. Najczęściej nie potrzeba nawet zanosić torebki do naprawy. Sama kilka razy naprawiłam w ten sposób torebkę. Ostatnio nie miałam problemów z paskiem, tylko z karabińczykiem do jego zapięcia. Stary wyrobił się i nie trzymał dobrze paska torebki.

Kupiłam odpowiedni karabinek w sklepie

srebrny karabińczyk do paskaJuż kilka razy karabińczyk w pasku w torebce nie wytrzymał i puścił. Torebka lądowała wtedy na ziemi i musiałam wszystko zbierać. Ostatnio stwierdziłam, że nadszedł czas na zakup nowego karabińczyka, ponieważ jak tak dalej pójdzie to zniszczę cały pasek. Udałam się do sklepu z pasmanterią, ale nie znalazłam tam odpowiedniego karabińczyka. Zależało mi, aby karabińczyk był srebrny, ponieważ taki też miałam pasek w torebce. Chciałam, żeby karabińczyk wyglądał na oryginalny. Tymczasem w pasmanterii mieli różne kolory, ale srebrnego akurat nie mieli. Mogłam poczekać na dostawę albo iść do innego sklepu. Miła ekspedientka powiedziała mi jednak, że ostatnio widziała takie karabińczyki w sklepie metalowym dwie ulice dalej. Postanowiłam spróbować dostać tam pożądany przeze mnie produkt. Na miejscu od razu zapytałam czy dostanę srebrny karabińczyk do paska. Akurat mieli takie karabińczyki i to w kilku wersjach. Zdecydowałam się kupić srebrny karabińczyk ze specjalną blokadą, która uniemożliwiła jego rozpięcie się w trakcie używania. Był to model oparty na tym, jakie karabińczyki robi się do wspinaczki górskiej. Uważałam takie rozwiązanie za praktyczne. Miałam nadzieję, że teraz pasek nie będzie mi się samoistnie rozpinał, a torebka nie będzie lądowała na ziemi. Taki karabińczyk to był strzał w dziesiątkę.

Idealnie pasował do paska torebki. W ogóle nie było widać, że był dokupowany osobno. Blokada świetnie się sprawdziła w praktyce. Karabińczyk jest bardzo wytrzymały i nie rozpina się nawet wtedy, kiedy torebka jest bardzo ciężka. Jest on wykonany z mocnego metalu odpornego na warunki atmosferyczne. Jego cena wbrew pozorom również nie była zbyt wygórowana. Kształt również był zadowalający. Był odpowiednio mały, ale jednocześnie było problemów z tym, żeby go zapiąć.