You are currently viewing Potrzebowałam biostymulatora wzrostu roślin

Potrzebowałam biostymulatora wzrostu roślin

 

Od kilku lat prowadzę swój własny ogródek działkowy. W tym roku po raz pierwszy chciałam zasiać warzywa i posadzić owocowe krzewy. Zależało mi na tym, aby dobrze się do tego przygotować. Moja sąsiadka podpowiedziała mi, że gleba w tej okolicy jest bardzo jałowa i warto stosować odpowiednie nawozy. Jednymi z najlepszych są ekologiczne biostymulatory, które nie wpływają na smak uzyskanych owoców i warzyw, a są bardzo wydajne i solidne.

Zdecydowałam się na ekologiczny biostymulator wzrostu roślin

bezpieczne biostymulatory roślinMoja sąsiadka poleciła mi bezpieczne biostymulatory roślin, które sama stosowała od dłuższego czasu i była bardzo zadowolona. Można je bez problemu dostać w każdym sklepie ogrodniczym, a ich cena jest niezwykle przystępna, atrakcyjna. Najbezpieczniejsze biostymulatory to takie, które są dostępne w formie granulatu. Po ich rozsypaniu w glebie powoli rozpuszczają się w glebie, dlatego roślina może wchłaniać odpowiednie składniki mineralne oraz naturalne hormony wzrostu roślin przez dłuższy czas, dlatego nawożenia nie trzeba stosować ciągle – wystarczy skorzystać z biostymulatora wczesną wiosną, przed okresem najintensywniejszego wzrostu roślin. Zdecydowałam się skorzystać z tej formy nawożenia roślin, ponieważ widziałam że na działce sąsiadki daje ona bardzo dobre efekty. Jej plony są niezwykle duże i obfite. Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę świetny wybór. Najpierw jednak musiałam w odpowiedni sposób skorzystać z biostymulatora. Po skopaniu gleby wsypałam odpowiednią ilość preparatu do gleby i lekko przysypałam ziemią, tak aby młode korzenie roślin nie stykały się bezpośrednio z granulatem. Według tego, co napisał producent tego nawozu tak było najbezpieczniej, ponieważ rośliny wtedy nie mogą dostać zbyt dużej dawki preparatu zaraz po wsadzeniu w glebę. Teraz, nie zostało mi już nic innego, jak tylko czekać na efekty.

A te mogłam zauważyć bardzo szybko. Już po około trzech tygodniach zauważyłam, że rośliny na moim ogródku działkowym wzrastają bardzo szybko, o wiele szybciej i przede wszystkim równiej niż w przypadku roślin sąsiadów, którzy nie stosowali żadnych dodatkowych nawozów pod ich uprawę. Dodatkową zaletą biostymulatora, który zakupiłam okazała się także jego wydajność. Kilogram granulatu wystarczył na nawożenie kilku arów ziemi.