You are currently viewing Potrzebowałam nakładki na materac

Potrzebowałam nakładki na materac

Moja córeczka niedawno skończyła dwa i pół roku. Uznałam, że to już najwyższy czas, żeby zacząć ją odpieluchowywać. W ciągu dnia nie miałam z tym najmniejszych problemów. Córka bardzo ładnie wołała, żeby ją wysadzić na nocnik. Problem miałam w nocy. Córka bardzo często budziła się w mokrej pościeli. Zaczęłam się obawiać, że w ten sposób zaraz będę musiała wymieniać materac w łóżku. Przyjaciółka doradziła mi kupno nakładki na materac, żeby nie mieć tego problemu.

Zalety nakładki na materac przy dziecku

Nakładka na materacDowiedziałam się od niej, że nakładka na materac jest bardzo praktycznym i komfortowym rozwiązaniem. Z wierzchu jest ona bardzo delikatna i miła w dotyku. Z powodzeniem może zastąpić prześcieradło. Jest również hipoalergiczna, dlatego nie pozostawia odparzeń ani uczuleń na delikatnej skórze dziecka. Kolejną jej zaletą jest to, że wykonana jest z wodoodpornego nie przesiąkalnego materiału. Dzięki temu wszelkie wylane i rozlane na jej płyny zatrzymują się na jej wkładce i nie dostają się w głąb materacu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ w przeciwieństwie do materaca nakładkę można prać i suszyć mechanicznie. Dzięki temu jedna nakładka może wystarczyć nawet na kilka lat. Jest to produkt bardzo trwały i wytrzymały, do tego łatwo dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Takie nakładki na materac można dostać w sklepach dziecięcych, ale także medycznych ponieważ jest to produkt wpisany na listę wyrobów medycznych i produktów leczniczych. Przyjaciółka zapewniała mnie, że sama korzystała z takiej nakładki przy odpieluchowaniu swojego dziecka i była z niej bardzo zadowolona. Zachęcona pozytywnymi komentarzami mojej przyjaciółki zdecydowałam zakupić taką nakładkę. Bez problemu dostałam w sklepie medycznym nakładkę na materac w odpowiednim dla dziecięcego łóżeczka rozmiarze. Jak się już wkrótce okazało to był bardzo dobry wybór.

Byłam bardzo zadowolona z zakupionej przeze mnie nakładki na materac. Była ona bardzo łatwa w użyciu. Posiadała specjalne gumki, dzięki czemu ściśle przylegała do materaca i nie ściągała się. Nakładka bardzo dobrze zatrzymywała wodę i nie dopuszczała do przemoczenia się materaca. Okazała się ona bardzo trwała, korzystałam z niej jeszcze długo po tym jak moje dziecko przestało się moczyć w nocy.