You are currently viewing Praktyczne opakowania na żywność

Praktyczne opakowania na żywność

Idąc do sklepu, wiele produktów możemy kupić luzem, gdyż nie wymagają zastosowania jakiegoś specjalnego opakowania. Jednakże są produkty, które muszą być zapakowane w jakieś pojemniki, gdyż nie można ich sprzedawać bez żadnej osłony.

Jakie są rodzaje opakowań?

opakowania małopolskaNajpopularniejszymi rodzajami opakowań, jakie można spotkać w każdym sklepie są reklamówki. Sa one zmorą dzisiejszych czasów, bo każdy z nich korzysta, a niesamowicie zanieczyszczają naszą planetę. Do bardziej dopasowanych rodzajów opakowań, należą wszelkiego rodzaju pudełka, wykorzystywane w handlu. Mowa tu jest o pojemnikach tekturowych, styropianowych czy plastikowych. Mogą mieć różną wielkość, kształt i grubość. W zależności od modelu, nadają się do przetrzymywania żywności, gdyż nie wchodzą z nią w reakcję. Jeżeli potrzebne nam są ekologiczne opakowania małopolska jest województwem, w którym znajduje się kilka hurtowni posiadających szeroki asortyment jednorazowych opakowań wykonanych z bezpiecznych dla środowiska surowców. W ostatnim czasie nowością są opakowania stosowane w gastronomii, które są w całości wyprodukowane z trzciny cukrowej. Jest to naturalny surowiec, który ulega biodegradacji w ciągu dziewięćdziesięciu dni, a więc nie zaśmieca środowiska tak jak na przykład pudełka z plastiku. Opakowania stosują także firmy usługowe, które dowożą posiłki do klientów, czy sklepy internetowe, które najczęściej wybierają kartonowe pudełka. Jak widać jest wiele rodzajów opakowań i ważne, aby  czasem odchodzić od plastikowych na rzecz ekologicznych.

Opakowania, które wykorzystywane są w restauracjach, są najczęściej kupowane hurtem, dzięki czemu cena jednostkowa może wynosić nawet kilkanaście groszy. Są one również dostępne dla indywidualnych odbiorców, ale mają nieco wyższą cenę.