You are currently viewing Praktyczny domek z drewna

Praktyczny domek z drewna

W polskim prawie istnieje znacząca różnica pomiędzy domem jednorodzinnym, a domkiem letniskowym, ponieważ przede wszystkim mają inną powierzchnię. Mają także zupełnie inne przeznaczenie, zatem warto się im przyjrzeć z bliska.

Jakie jest zastosowanie domków z drewna?

domek z drewna poznańWiększość budynków jakie widzimy w miastach i na wsiach są murowane lub posiadają stalową konstrukcję. Ich budowa jest dość czasochłonna oraz też kosztowna. Jeżeli chcemy postawić mały domek na działce czy w ogrodzie, to przeważnie nie potrzeba na niego uzyskiwać odpowiedniego pozwolenia, ponieważ jego powierzchnia nie będzie przekraczać trzydziestu pięciu metrów kwadratowych w podstawie. Takie domki są klasyfikowane jako letniskowe, czyli nie są przeznaczone do całorocznego zamieszkania. Najlepszym materiałem budowlanym na taki obiekt jest drewno, ponieważ jego zastosowanie jest znacznie tańsze. Jeżeli jest nam potrzebny domek z drewna Poznań jest miastem, w którym znajdziemy kilku producentów takich obiektów. Są to przede wszystkim niewielkie domki w całości wykonane z drewna, które mogą mieć dodatkowo taras z zadaszeniem. Ich wielkość przeważnie obejmuje od sześciu do ustawowych trzydziestu pięciu metrów. W zależności od przeznaczenia mogą być ocieplone lub też nie, w ich wnętrzu może być jedno duże pomieszczenie lub wydzielony salon, kuchnia, sypialnia i łazienka. W takim domku z powodzeniem można mieszkać w trakcie urlopu czy nawet w większej części roku. Są przede wszystkim ekologiczne i tanie w budowie.

Wybierając podstawowe modele, które mogą służyć jako warsztat czy magazyn w ogrodzie, będziemy musieli je sami złożyć z gotowych elementów. Natomiast wybierają mieszkalny domek drewniany, konieczne będzie zamówienie ekipy budowlanej, która postawi dla nas dom.