You are currently viewing Proces usuwania tatuaży

Proces usuwania tatuaży

 

Tatuaż jest formą ozdoby ciała, która niegdyś kojarzyła nam się dosyć negatywnie, lecz dziś na szczęście nie jest już niczym nadzwyczajnym, a wręcz potrafią budzić prawdziwy podziw ponieważ większość z nich przypomina prawdziwe arcydzieła. Niestety bywa też tak, że po jakimś czasie chcemy pozbyć się swojego tatuażu. Jak to zrobić?

Jak usunąć tatuaż?

usuwanie tatuażu SzczecinChoć w dzisiejszych czasach znalezienie wspaniałego artysty robiącego cudowne tatuaże nie jest niczym trudnym to jednak kilka, kilkanaście lat temu nie było to łatwe zadanie. Z tego względu niektórzy posiadają tatuaże pozostawiające swoją estetyką wiele do życzenia. Chcąc pozbyć się takiego tatuażu z ciała możemy albo wykonać jego cover, albo umówić się na profesjonalne usuwanie tatuażu Szczecin jest miastem w którym znajdziemy studio zajmujące się właśnie usuwaniem niechcianym tatuaży. Nowoczesne metody usuwania tatuażu opierają się na usuwaniu go przy pomocy lasera, co pozwala organizmowi w jak najbardziej naturalny sposób pozbyć się pigmentu z ciała. Nasz organizm zawsze stara się naturalnie pozbyć ciała obcego wypychając je na zewnątrz. Z tego też względu wiele kolczyków zrobionych pod skórą może „migrować” gdyż ciało wypycha je właśnie na wierzch. Tatuaż z kolei utrzymuje się pod skórą ponieważ gęstość tuszu jest na tyle duża, że nasz organizm nie jest w stanie naturalnie go „wypchnąć”. Wiązki lasera rozbijają ten tusz na drobniejsze cząstki co pozwala naszemu ciału w sposób fizjologiczny pozbyć się atramentu.

Po laserowym zabiegu nasz tatuaż zacznie blaknąć, a w jego miejscu pojawią się jaśniejsze plamy skóry, które z czasem wrócą do swojego naturalnego koloru. Oczywiście, aby w pełni pozbyć się tatuażu należy umówić się na konkretną ilość sesji. O tej ilości sesji niezbędnych do pozbycia się tatuażu z ciała decyduje jakość użytego tuszu do wykonania tatuażu, a także jego wielkość, kolory, czy choćby takie aspekty, jak cieniowanie.