You are currently viewing Producent zdrowych ciastek

Producent zdrowych ciastek

Każdy z nas czasem ulega ochocie i kupuje coś słodkiego. to zupełnie normalne, bo nasz organizm też potrzebuje cukru, który przeważnie się w nich znajduje, choć pod różnymi postaciami. Zdecydowana większość słodyczy zawiera wiele chemicznych, szkodliwych dodatków. Jednak są też sklepy, które mają dobrej jakości produkty, takie jak ciastka jaglane czy owsiane.

Z czego są produkowane ciastka jaglane?

producent ciastek jaglanychDo najbardziej popularnych słodyczy zaliczamy cukierki, czekolady, ciasteczka i ciasta. Lubią je chyba wszyscy z nas, bo potrafią skutecznie poprawić nam nastrój. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nadmiar tychże produktów może mieć poważne skutki dla naszego zdrowia, dlatego trzeba je spożywać z umiarem, a najlepiej wybierać ich zdrowe wersje. Coraz częściej można je kupić w cukierniach, ale także w sklepach ze zdrową i ekologiczną żywnością. Największą popularnością cieszą się ciastka jaglane, owsiane, kukurydziane czy gryczane, ponieważ mają naturalne składy i przeważnie nie zawierają białego cukru. Producent ciastek jaglanych dodaje do nich miód, ksylitol lub banana, które doskonale zastępują klasyczny cukier. W sprzedaży znajdziemy także tego typu ciastka bez żadnego słodu, które idealnie się nadają dla cukrzyków. Ciastka jaglane w swoim składzie mają zaledwie kilka składników, dzięki czemu są naturalnie smaczne i zdrowe. Przeważnie jest to mąka lub płatki jaglane, do których dodaje się jajka, miód lub dowolny słód, tłuszcz w postaci masła, odrobinę proszku do pieczenie lub sody oczyszczonej i dodatki w postaci orzechów, wiórek kokosowych, suszonych owoców czy nawet banana. Tego typu ciastka są pozbawione szkodliwych tłuszczy utwardzanych, wzmacniaczy smaków czy barwników. Co najważniejsze są mało kaloryczne, przez co mogą je spożywać osoby na diecie odchudzającej oraz można je podawać dzieciom.

Rodzice świadomie decydujący się na zdrową dietę, nie podają swoim dzieciom ogólnie dostępnych w sklepach słodyczy, gdyż są bezwartościowe. Najczęściej szukają ich zdrowych zamienników w postaci owoców, ciastek bez mąki i białego cukru albo samodzielnie przygotowują w domu. To obecnie najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje pełną kontrolę nad tym co jemy i co dajemy swoim dzieciom. Bez wątpienia słodycze mogą być zdrowe i wartościowe.