You are currently viewing Profesjonalne zwalczanie insektów

Profesjonalne zwalczanie insektów

Eksterminacja owadów biegających, latających, stawonogów, pajęczaków oraz wszelkiego robactwa to domena przedsiębiorstw dezynsekcyjnych. Ponadto zajmują się one usuwaniem martwych osobników, jak również zabezpieczaniem domostw i instytucji przed inwazją. Co ciekawe, koszt dezynsekcji nie jest duży i zapewne uda się nam zmieścić w 200-300 złotych.

Kto w Warszawie zwalcza insekty?

zwalczanie insektów warszawaSą insekty, które nie są groźne, ale większość z tych, które znajdziemy w naszych domach są tego zdecydowanym zaprzeczeniem. Za przykład niech posłużą pasożytnicze pluskwy, których pokąsanie może skończyć się boreliozą, a nawet zapaleniem opon mózgowych. Często ich nawet nie widzimy, bowiem zerują w nocy, a jedynymi śladami ich obecności są żywo czerwone ukąszenia, które goją się bardzo długo. Innym przykładem są karaluch i prusaki, które co prawda nas nie kąsają, ale żerują na tym, co jemy, zostawiając tam swoje wydzieliny gruczołów i odchody. Kontakt z nimi może skończyć się nie tylko problemami natury gastrologicznej, ale także zakażeniem wieloma odmianami patogenów i pasożytów. Kolejną grupą, stanowiącą dla nas bezpośrednie zagrożenie są kleszcze, albowiem ilość chorób, jakie mogą wywołać nie zmieściłaby się w całym tekście. Firmy dezynsekcyjne zajmują się także usuwaniem gniazd os i szerszeni, które coraz częściej możemy znaleźć w miastach. Jak widać, do tego rodzaju usług potrzeba kompetentnej i kompleksowo wyposażonej ekipy dezynsekcyjnej, ponieważ walka na własną rękę stwarza dla nas zbyt duże niebezpieczeństwo. Zatem jeśli potrzebne jest nam profesjonalne zwalczanie insektów Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziemy co najmniej kilkanaście przedsiębiorstw o tym profilu działalności. Większość z nich jest czynna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Toteż dzień tygodnia, jak i pora zgłoszenia są mało istotne. Gdy chodzi o koszt usług jest to kwestia indywidualna, zależna od wielu czynników.

Walka z owadami, zwłaszcza gatunkami inwazyjnymi oraz pasożytniczymi, to trudna sprawa dlatego lepiej zostawić ją profesjonalistom. Bowiem pokąsanie przez nie może mieć bardzo przykre konsekwencje, włącznie z długotrwałym pobytem w szpitalu i wielomiesięczną rekonwalescencją. Często bagatelizujemy owady ze względu na ich rozmiar, ale to błąd, albowiem mogą być źródłem wielkich kłopotów.