You are currently viewing Proste sposoby by odzyskać VAT z zagranicy

Proste sposoby by odzyskać VAT z zagranicy

Polski biznes coraz śmielej wchodzi na rynki zagraniczne. Handel międzynarodowy staje otworem przed rodzimymi firmami. W tym właśnie momencie pojawia się kwestia odzyskiwania podatku VAT za towary i usługi zagraniczne. Istnieje wiele specjalistycznych firm doradztwa podatkowego i księgowych, znających się na odzyskiwaniu podatku VAT z zagranicy. Jak pobrać należność od fiskusa? Warto zaufać sprawdzonym firmom podatkowym i księgowym.

Porady na temat odbioru zagranicznego podatku

jak odzyskać vat z zagranicyŚwiatowy biznes rodzimych przedsiębiorstw wymaga znajomości poszczególnych przepisów księgowych i podatkowych. Każdy kraj, nawet w ramach Unii Europejskiej, posiada własny system podatkowy. Jeszcze inaczej wygląda sytuacja z naliczaniem podatków w krajach poza Unią: w Szwajcarii, Szwecji, USA, Chinach i wielu innych. Firmy, które zamawiają towary i usługi w krajach UE, zastanawiają się, jak odzyskać vat z zagranicy. Należność opłacona przez krajowego przedsiębiorcę w dowolnym, zagranicznym systemie podatkowym, może być sprawnie odzyskana. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem jest zaufanie profesjonalnej firmie, zajmującej się tego typu usługami. Wiele krajowych biur podatkowych i księgowych, zna się na odzyskiwaniu podatku VAT. To specyficzna procedura, wymagająca doskonałej znajomości polskiej ordynacji podatkowej oraz zagranicznych form opodatkowania. We wniosku o zwrot VAT, należy podać podstawę prawną i odpowiednie paragrafy z ustawy o podatkach. W ten sposób urząd skarbowy sprawdza zasadność roszczeń co do zwrotu podatku opłaconego poza granicami kraju. W każdym przypadku sprawa traktowana jest indywidualnie. Nie ma bowiem jednolitego systemu podatkowego w Unii Europejskiej, w krajach azjatyckich, czy w USA i innych krajach obu Ameryk. Dlatego zaufanie profesjonalnej firmie odzyskującej podatki jest tak ważne.

Pozyskiwanie zapłaconego zagranicą podatku VAT nie musi być skomplikowane. Jeśli krajowy przedsiębiorca sprowadza towary lub opłaca usługi w krajach poza Polską, może w prosty sposób odzyskać podatek VAT. Najlepsza opcja do wykorzystania, to zlecenie tego typu usługi specjalistycznej firmie księgowej, odzyskującej podatek i należności z tytułu VAT. Dzięki owocnej współpracy, firma szybko zdobędzie zastrzyk finansowy w postaci odzyskanego VAT.