You are currently viewing Przepiękna makrama na ścianę

Przepiękna makrama na ścianę

Bardzo ważne jest, by nasze ozdoby w domu były zarówno estetyczne, jak i przyciągały wzrok. Jedni z nas preferują minimalistyczne dodatki, inni gustują w znacznie większych i bardziej rzucających się w oczy ozdobach. Obecnie panuje jednak moda na dość minimalistyczny wystrój wnętrz. Farba pokrywająca ściany ma zazwyczaj kolor jasny, a wisi na niej często makrama na ścianę. Czym jest i dlaczego podbija nasze serca? O tym w dalszej części tekstu.

Kilka słów o makramach na ścianę

makrama na ścianęJak już wspomniano, dodatki ozdobne w naszych domach odgrywają ogromną rolę. To one definiują wnętrze i określają ostatecznie jego charakter. Ostatnimi czasy panuje moda na bardzo delikatne, minimalistyczne wnętrza i dodatki. Na ścianach w naszych domach bardzo często pojawia się makrama na ścianę. Czasami jest ich tam nawet znacznie więcej niż jedna. Czym taka makrama ścienna jest? To materiałowa ozdoba, którą utkać można samemu lub zakupić już gotową. Do utkania takiej makramy potrzebny jest dobrej jakości, nieco grubszy sznurek. Przyda się również okrąg, na który będzie można sznurek nawijać. To świetne rozwiązanie, które mimo swojego minimalizmu, naprawdę świetnie się prezentuje. Makrama na ścianę może mieć różny kolor. Bardzo popularne są makramy w jasnych odcieniach

, szczególnie białym, jednak z powodzeniem możemy znaleźć potrzebny sznurek w każdym innym kolorze, który będzie pasował do naszego wnętrza.

Dobrze dobrana makrama na ścianę, będzie z pewnością świetną ozdobą i dodatkiem do naszego mieszkania. Możemy postawić na tradycyjną makramę, na przykład drzewko ze sznurka lub zainwestować w nieco bardziej ozdobny łapacz snów. Warto jednak dobrze dopasować makramę do wnętrza i połączyć ją wizualnie z innymi ozdobami znajdującymi się w danym pomieszczeniu.