You are currently viewing Rekomedowane sposoby dezynfekowania biur

Rekomedowane sposoby dezynfekowania biur

Może się pozornie wydawać, że codziennie sprzątane pomieszczenia biurowe nie będą siedliskami zarazków. Tymczasem są to jedne z powierzchni najbardziej narażonych na różnorodne zanieczyszczenia i istotna jest ich regularna dezynfekcja. Powinna obejmować wszystkie newralgiczne obszary, w których najczęściej rozwijają się drobnoustroje. Czy dezynfekcja biur jest korzystnym rozwiązaniem i jak wybrać w tym zakresie dobrą firmę?

Decydujemy się na skuteczne dezynfekcje biur

rekomendowana dezynfekcja biur w warszawieRegularność jest pierwszym z kluczowych elementów dezynfekcji. Duża liczba osób, które codziennie przebywają w pomieszczeniach biurowych powodują, że w takich przestrzeniach może być o wiele więcej zanieczyszczeń, niż na przykład w toalecie. Choć ciężko w to uwierzyć pomieszczenia są miejscami wymiany wspólnej, czyli w efekcie doskonałą okazją do rozwijania się bakterii. Także czas przebywania w pomieszczeniach biurowych nie działa na korzyść, ponieważ spędza się w nich większą część dnia. Dodatkowo takie elementy jak biurka, monitory, myszki czy klawiatury zazwyczaj sprzątane są rzadka. Osoby zatrudniane przez firmy sprzątające mają wielokrotnie zakaz dotykania przedmiotów osobistych znajdujących się na biurkach, przez co rzadko są dokładnie sprzątane. W efekcie jest to tylko powierzchowne sprzątanie, które nie powoduje pozbycia się drobnoustrojów. Dobrym wyborem jest rekomendowana dezynfekcja biur w warszawie. Aby pomieszczenia biurowe zostały odpowiednio zdezynfekowane, konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków, które wykazują właściwości bakteriobójcze, a także szerokie działanie przeciw wirusom, grzybom czy drożdżom. Dezynfekcja powinna być wykonywana również w przypadku wykonywania przez pracowników pracy zdalnej. Z tego względu, że wirusy są w stanie pozostać na zanieczyszczonych powierzchniach aż do 28 dni, dezynfekcja może być niezbędna do tego, aby pracownicy mogli wrócić bezpiecznie do wykonywania swoich obowiązków w pomieszczeniach biurowych.

Proces dezynfekcji powinien być regularnie powtarzany, na przykład w weekendy, kiedy pomieszczenia biurowe są puste i nie będzie to zakłócać pracy. Ten sposób zabezpieczenia pracowników powinien dotyczyć nie tylko biur, ale jednocześnie takich instytucji i miejsc, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia, jak na przykład przedszkola, restauracje czy placówki medyczne. Zastosowanie dobrych środków do dezynfekcji oraz profesjonalizm usługi będą odpowiadać na skuteczność.