You are currently viewing Rodzaje naświetlaczy przemysłowych

Rodzaje naświetlaczy przemysłowych

W wielu miejscach konieczne jest stosowanie dodatkowych urządzeń i instalacji pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo. Dobrym przykładem są chociażby zakłady pracy, gdzie powinny być przestrzegane warunki BHP. Dodatkowo pracodawca zobligowany jest zapewnić odpowiednie narzędzia do wykonania danej czynności w sposób bezpieczny. Bardzo ważnym aspektem jest poprawne oświetlenie płaszczyzny roboczej. Ogólna zasada jest taka, że im bardziej precyzyjną czynność wykonuje pracownik tym większe natężenie światła powinno być zapewnione na płaszczyźnie roboczej.

Wysokiej jakości naświetlacz do przemysłu

naświetlacze led smd z gwarancjąW tym celu stosowane są specjalistyczne oprawy, które cechuje duża energooszczędność oraz trwałość. Są to przeważnie przemysłowe naświetlacze led smd z gwarancją, która w standardzie wynosi kilka lat. W razie zapotrzebowania klient może ją wydłużyć dokupując dodatkowy pakiet. Warto wspomnieć, że diody elektroluminescencyjne są obecnie powszechnie spotykane w przemyśle. Cechuje je duża oszczędność energii dzięki której można znacznie ograniczyć koszty związane z zakupem mediów. Dodatkowo są one trwałe i niezawodne. Można je również łatwo sterować co również jest niewątpliwą zaletą. Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na szereg parametrów elektrycznych, które określają ich właściwości. Można tutaj wspomnieć chociażby: moc, strumień świetlny, temperaturę barwową czy współczynnik oddawania barw. Bardzo istotny jest również kąt świecenia. Zastosowanie technologii SMD pozwala obniżyć gabaryty oprawy, która może być następnie zamontowana na elewacji wewnątrz lub na zewnątrz budynku. W tym drugim przypadku należy wybierać takie wyroby, które posiadają odpowiednio wysoki współczynnik ochrony IP.

Dodatkowo powinny być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne takie jak wahania temperatur czy promieniowanie słoneczne. Zarówno jedne jak i drugie odmiany można bez problemu nabyć w sklepach stacjonarnych oraz za pośrednictwem Internetu. W przypadku, gdy zapotrzebowanie jest większe warto skontaktować się bezpośrednio z producentem danego naświetlacza. Możliwe jest bowiem wynegocjowanie indywidualnych warunków zamówienia obejmujących inną cenę czy czas gwarancji. Pozwala to znacznie ograniczyć koszty związane z zakupem oraz późniejszą eksploatacją sprzętu.