You are currently viewing Rodzaje poduszek korygujących płaską główkę u niemowląt

Rodzaje poduszek korygujących płaską główkę u niemowląt

Kości czaszki noworodka są bardzo miękkie, a szwy czaszkowe elastyczne, co sprawia, że główka maluchów jest narażona na odkształcenia. Syndrom płaskiej główki polega na zdeformowaniu kształtu głowy dziecka, co sprawia, że pojawia się płaskie miejsce na jednej lub na dwóch stronach głowy. Często przyczynia się do tego leżenie na twardym materacu, ucisk tej części głowy, na której leży dziecko. Do najpowszechniejszych deformacji główki należy skośnogłowie, które polega na asymetryczności oraz spłaszczeniu jednej ze stron głowy.

Wysoka jakość poduszek krygujących płaską główkę

płaska główka u niemowlaka poduszkaInny rodzaj to długogłowość, która polega na wydłużeniu główki dziecka. Z kolei krótkogłowość to spłaszczenie i poszerzenie tyłu głowy niemowlaka. Najczęściej te deformacja pojawiają się na skutek nieprawidłowej pielęgnacji dziecka, mogą być także wrodzone. Przyczyną pojawienia się tego problemu może być niewłaściwe układanie do snu dziecka, najczęściej niemowlęta kładzione się na plecach, co może powodować uszkodzenie. Inną przyczyną jest trudny poród, który sprawia, że ruchome kości czaszki mogą być wydłużone lub ściśnięte. Negatywny wpływ na kształt główki może mieć także zbyt długie przebywanie w fotelikach samochodowych, które wymagają pozycji leżącej bądź półleżącej, co nierzadko powoduje duży nacisk na kości czaszki. Konsekwencje odkształceń mogą być poważne, mogą przyczynić się do powstania wad zgryzu, deformacji twarzy, skrzywień kręgosłupa. Ważna jest wówczas rehabilitacja, konsultacja z lekarzem. Bardzo pomocna bywa także właściwa pielęgnacja, dbanie o odciążenie kości czaszki podczas snu, a także zmiana pozycji dziecka. Warto skonsultować z lekarzem problem, jakim jest płaska główka u niemowlaka Poduszka często bywa bardzo pomocna, gdyż zmniejsza nacisk punktowy głowy dziecka, a także równomiernie go rozkłada na całą powierzchnię.

Umożliwia przywrócenie prawidłowego kształtu głowy w przypadku niemowląt, które zmagają się z deformacjami. Poduszka taka jest bezpieczna, wykonana z odpowiednich materiałów, dzięki czemu nie podrażnia skóry dziecka, jest miękka i zapewnia wygodę maluchowi. Nowoczesna technologia sprawia, że wyrób medyczny jest bardzo skuteczny i likwiduje problem, jakim jest płaska główka. Wysokiej jakości produkty wykonane są z trwałych i bezpiecznych materiałów, redukują nacisk główki na podłoże, a jednocześnie zapewniają odpowiednią wentylację i odprowadzają wilgoć.