You are currently viewing Rodzaje pojazdów na akumulator

Rodzaje pojazdów na akumulator

 

Wśród wielu pojazdów elektrycznych dla dzieci, ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się quady, które są bardzo interesującym urozmaiceniem wolnego czasu dziecka. Z pewnością nie znajdziemy malucha, który nie marzyłby o własnych czterech kółkach i możliwości samodzielnego prowadzenia pojazdu. Jaki quad dla dzieci warto kupić?

Quad dla dziecka – jaki wybrać

quady dla dzieci na akumulatorPojazd na akumulator to świetna forma rozrywki oraz spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu, jednak za każdym razem należy pamiętać, że absolutnie nie jest to zabawka i musimy zachować szczególną ostrożność. Obecnie rynek proponuje nam bardzo szeroką ofertę pojazdów elektrycznych w tym właśnie quadów. Wybrany przez nas model należy dopasować odpowiednio do wieku dziecka oraz jego budowy ciała i wzrostu. Dlatego też w sklepach znajdziemy quady z podziałem na wiek dla 5 latków, 9 latków, 15 latków, a nawet 18 latków, które posiadają biegi. Pomimo że im mocniejszy silnik, tym wyższy komfort jazdy oraz prędkość maksymalna, do której rozpędza się pojazd, to warto jednak na początek wybrać model o niższej mocy. Quady dla dzieci na akumulator będą znacznie bezpieczniejsze i łatwiejsze w samodzielnym prowadzeniu. Wydajność akumulatorów w zależności od wybranego modelu mieści się średnio od dwóch do nawet ośmiu godzin pracy. Podczas zakupu należy również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie pojazdu, które mieści się od 10 do 60 kg oraz jego wagę, która nie powinna być zbyt duża, by podczas niebezpiecznej sytuacji quad nie spowodował nieszczęścia. Ważne będzie również oświetlenie LED, sygnały dźwiękowe, które uruchamiane są za pomocą specjalnych przycisków znajdujących się na kierownicy, lub klaksonu. Aby pojazd był w pełni bezpieczny, należy wybierać modele, które posiadają niezbędne certyfikaty oferowane przez sprawdzonych producentów. Na rynku znajdą się modele zarówno dla chłopczyków, jak i dla dziewczynek w odpowiednich barwach oraz wzorach.

Z racji dużego zainteresowania pojazdami elektrycznymi producenci na bieżąco tworzą coraz to nowsze modele quadów dla dzieci. Ważne by decyzja o zakupie była dobrze przemyślana i dopasowana do każdego dziecka indywidualnie, by zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Ceny quadów będą różniły się w zależności od modelu, jego parametrów oraz użytej technologii do jego produkcji, jednak średnio zaczynają się od 200 do nawet 2000 złotych.