You are currently viewing Rodzaje wiązań do deski snowboardowej

Rodzaje wiązań do deski snowboardowej

Każdy zapalony snowboardzista chce by jego deska dobrze przylegała do nogi. Tym istotnym elementem który za to odpowiada to właśnie wiązania które odpowiadają za mocowanie buta do deski snowboardowej. Różnią się one od nart gdzie w przypadku nart mają one możliwość samoczynnie się wypiąć w razie na przykład upadku. W przypadku snowboardu nie ma takiej możliwości. Jaki typ wiązań zatem wybrać?

Typy wiązań jaki rozróżniamy? 

dopasowane wiązania snowboardoweOtóż najbardziej popularnym a przynajmniej wiązaniem które za najbardziej popularne jest to strap-in, jest to najstarszy typ. Jednak dzisiaj już nie jest on jedyny coraz bardziej popularny staje się też wiązanie hybrydowe czy platformowe. Dlatego zanim podejmiemy decyzję jakie wiązanie będzie dla nas najlepsze powinniśmy zainteresować się tematem i przeczytać kilka artykułów na ten temat albo w najlepszym wypadku po prostu pogadać z kimś kto już jeździ na desce snowboardowej i może nam w tej kwestii profesjonalnie i rzetelnie doradzić tak żebyśmy nie mieli później problemów podczas zjeżdżania na stoku w górach. To bardzo istotna kwestia żeby mieć dopasowane wiązania snowboardowe i nie można tutaj iść na ustępstwa. To musi być dobry i trwały element od tego będzie zależało nasze bezpieczeństwo a przede wszystkim przyjemność podczas zjeżdżania na stoku. Zatem warto wybrać się do sklepu, często w okresie zimowym w sklepach gdzie sprzedają rowery na czas zimowy wprowadzają asortyment związany z nartami i innym sprzętem związanym ze sportami zimowymi. Warto wybrać się do jednego z takich sklepów i po prostu pogadać ze specjalistą w tym temacie. Rozmowy mają to do siebie że często możemy dowiedzieć się kilka istotnych informacji ze sprawdzonej ręki a w internecie jak wiemy różnie to bywa. Tyle ile jest ludzi tyle też jest opinii i sugerowanie się wiedzą z jakiegoś forum internetowego może nie być najlepszym sposobem na rozwiązanie swojego problemu związanego z brakiem wiedzy w tej konkretnej kwestii. Jeśli jesteśmy początkujący przede wszystkim warto rozmawiać i się dowiadywać co i jak od ludzi którzy się znają.

Jeśli już skompletujemy sprzęt na stok z pewnością będziemy zadowoleni z efektu. Jeśli ktoś raz odważy się wybrać w góry i przełamie swój lęk przed tym by ustać na nartach czy spróbować zjechać na snowboardzie to z pewnością będzie bardzo zadowolony.