You are currently viewing Samochód wynajmuję gdy go potrzebuję

Samochód wynajmuję gdy go potrzebuję

Należę chyba do niewielu ludzi, którzy w moim przedziale wiekowym nie posiadają na stałe swojego samochodu. Nie posiadam samochodu bo wychodzę z założenia, że nie potrzebuję go na co dzień. Staram się żyć ekologicznie, więc wybieram komunikację miejską i życie bez spalin. Kiedy jednak naprawdę muszę skorzystać z samochodu to wynajmuję go w zaprzyjaźnionej wypożyczalni. Dzięki temu mogę mieć każdy samochód jaki tylko chcę.

Wynajmowanie samochodu jest bardzo opłacalne

wynajem samochodów w tychachPrawo jazdy zrobiłem kiedy tylko skończyłem pełnoletniość. Dla młodego człowieka prawko to było coś o czym marzyło się od dziecka. Kiedyś nawet miałem swój samochód, ale potem stwierdziłem, że jego utrzymywanie jest zupełnie nieopłacalne. Tym bardziej, że wszędzie gdzie się poruszałem docierała komunikacja miejska. Po kilku miesiącach posiadania samochodu po prostu go sprzedałem. Zacząłem jeździć autobusami, ale jednocześnie zabezpieczyłem się na wypadek gdybym jednak musiał gdzieś pojechać autem. Wybrałem się do wypożyczalni oferującej wynajem samochodów w Tychach i uzgodniłem z nimi indywidualnie cenę za wypożyczanie samochodu. Z pewnych względów musiałem jeździć autem przynajmniej raz w miesiącu, więc mogłem się zadeklarować, że będzie stałym klientem tej wypożyczalni. I tak też teraz właśnie się dzieje. Kiedy muszę jechać gdzieś autem to najpierw dzwonię do mojej wypożyczalni i rezerwuję samochód na określoną godzinę. Następnie przejeżdżam autobusem spod domu do wypożyczalni. Biorę samochód i korzystam z niego tak jak potrzebuję. A niestety potrzebuję, bo muszę dotrzeć do oddalonej o dwieście kilometrów miejscowości. Podróż pociągiem i autobusem zajęłaby mi około ośmiu godzin z przesiadkami. Samochodem jadę na miejsce w trochę ponad dwie godziny. Także pomimo braku pośpiechu wolę jednak nie marnować kilkunastu godzin w weekend na podróż tam i z powrotem.

Pewnie fajnie jest mieć swój samochód, ale to bardzo droga opcja. Utrzymanie nawet zwykłego i starego samochodu to i tak koszt kilku tysięcy rocznie wraz z tankowaniem. Komunikacja miejska jest wygodna, punktualna i bardzo tania w porównaniu z tankowaniem własnego samochodu. Jeśli potrzebuję mieć do dyspozycji samochód to odwiedzam zaprzyjaźnioną wypożyczalnię i pożyczam w niej samochód na kilka dni.