You are currently viewing Samochody do udrażniania kanalizacji

Samochody do udrażniania kanalizacji

Systemy kanalizacyjne w naszych domach odprowadzają nam ścieki, które następnie trafiają do oczyszczalni. Systemy te opierają się na labiryntach odpowiednio połączonych i ułożonych rur, które leżą pod odpowiednim kątem zapewniającym dobre spływanie ścieków. Jeśli taki układ jest sprawny, to wszystko spływa bez problemu, natomiast, jeśli coś się zapcha, to potrzebna jest interwencja.

Najlepsze samochody specjalne wuko

najlepszy samochód specjalny wukoObecne systemy kanalizacyjne zbudowane są na rurach plastikowych. Są one odporne na działanie substancji aktywnych zawartych w ściekach. Odpowiednie uszczelnienie połączeń zapewniają natomiast gumowe uszczelki. To dość odporne systemy, które jeśli się o nie odpowiednio dba, to będą działały długo. Niestety nie wszystkie orurowania kanalizacyjne są oparte na tej technologii. Dawniej wykorzystywano rury ceramiczne, które po czasie zaczęły pękać i przerastać roślinnością. Dość często się taka kanalizacja obecnie zapycha i wymaga interwencji. Do udrażniania kanalizacji będzie najlepszy samochód specjalny wuko wyposażony w odpowiednie oprzyrządowanie. Takie pojazdy wyglądają jak szambiarki, jednak ich sposób działania jest inny. Beczka, którą mają na pace to zbiornik wodny, z którego pompuje się wodę pod wysokim ciśnieniem. Po co się to robi? Otóż taką wodę wtłacza się do systemu kanalizacyjnego po uprzednim jego uszczelnieniu. Zostawia się tylko konkretny przepływ i przepuszcza przez niego wodę. Jeśli w tym przepływie znajdują się jakieś zanieczyszczenia, to duży strumień wody wypłucze je z drugiej strony. Do tego pojazdy WUKO są wyposażone w liczne świdry wiercące, którymi czyści się bardziej trudne zabrudzenia, czy też gałęzie, które wrosły w kanalizację. Ogólnie pojazdy WUKO zatrudnia się wtedy, gdy kanalizacja jest już naprawdę zapchana. Jest to jedyna nadzieja na przywrócenie jej sprawności.

Zanim wezwiemy pojazd WUKO najpierw możemy sami spróbować odetkać kanalizację. Nieraz jej zapchanie wynika z tego, że po prostu znalazło się w niej na przykład za dużo zabrudzeń na raz, które nie zdążył odebrać przekrój rur. W takim przypadku warto rozważyć najpierw skorzystanie ze środków chemicznych, które mogą w tej sytuacji pomóc. Dopiero jeśli widzimy, że one nic nie poradzą, to należy wezwać do tej roboty specjalistów ze sprzętem.