You are currently viewing Sekretarzyki idealnie pasują do gabinetów

Sekretarzyki idealnie pasują do gabinetów

Dziś sekretarzyki są jednymi z najczęściej wybieranych mebli, które możemy dostać w sklepach z antykami oraz w sklepach kolonialnych. Idealnie pasują do naszych domowych gabinetów, jak i do kancelarii, w których pracujemy. Są bardzo stylowe i każdy z nich ma inny wzór oraz kolor. Wykonane są z naturalnego drewna, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe oraz eleganckie. Możemy umieszczać na nich laptopy, czy przybory do pisania i zajmują mniej miejsca niż typowe biurka.

Elegancja i wytrzymałość to cechy drewnianych sekretarzyków

sekretarzykObecnie miejscem, w którym znajdziemy sekretarzyk będzie albo sklep kolonialny, albo sklep z antykami. Nie dostaniemy ich w zwykłych salonach meblowych, a już na pewno nie będą w ofercie sieciówek, które zajmują się głównie produkcją szkolnych i gabinetowych biurek. Sekretarzyki są zwykle dostępne w pojedynczych egzemplarzach. Część z nich ma różne szufladki, które pomieszczą wszystkie nasze artykuły do pisania, jak wieczne pióro, atrament, czy papier do pisania. Część sekretarzyków jest zamykana na klucz, dzięki czemu mamy pewność, iż nikt nie odnajdzie naszej korespondencji. Sekretarzyki to meble bardzo stylowe, które zawsze dodadzą elegancji i szyku każdemu pomieszczeniu, w którym je umieścimy. Pasują zarówno do salonów aranżowanych na styl klasyczny, jak i do loftów, których ściany wykonane są z surowej i czerwonej cegły. Docenią je zawsze miłośnicy staroci i antyków, na które znów wraca moda. Coraz częściej w magazynach dotyczących stylizacji i aranżacji domowych wnętrz widzimy zdjęcia, na których znajdują się stare i drewniane sekretarzyki na tle bardziej nowoczesnych wystrojów wnętrz. Oznacza to, że meble te są na swój sposób ponadczasowe. Gdy decydujemy się na ich zakup zawsze mamy pewność, że są w dobrym stanie technicznym i nie są ani porysowane, ani uszkodzone. Właściciele sklepów kolonialnych dbają bowiem o wysoką jakość sprzedawanych mebli.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż sekretarzyk wygląda bardzo stylowo w większości wnętrz. Najczęściej umieszczamy je zwykle w domowych gabinetach, gdzie pełnią funkcję biurka. Nie dostaniemy ich w tradycyjnych sklepach i salonach meblowych. Prawdziwe cuda możemy zaś odnaleźć i dostać w sklepach kolonialnych oraz w sklepach z antykami, których właściciele bardzo dbają o jakość sprzedawanych mebli. Te zaś zanim wystawione są na sprzedaż przechodzą renowację.