You are currently viewing Serweta zamiast obrusu

Serweta zamiast obrusu

W zeszłym roku pojawiła się okazja do tego, żeby otworzyć własną, małą restaurację nad morzem. Zawsze marzyłam o prowadzeniu własnego lokalu gastronomicznego. Oczywiście byłam świadoma tego, że jest to jedna z najtrudniejszych branż. Jednak miałam trochę doświadczenia z tego względu, że moi rodzice przez wiele lat prowadzili dobrze prosperującą kawiarnię, którą ostatecznie sprzedali, żeby zyskać w końcu więcej wolnego czasu. 

Serweta na stole w restauracji

serweta na stółOd małego marzyłam o tym, żeby w dorosłym życiu nie pracować, tylko otworzyć własną działalność gospodarczą. W dwudziestym pierwszym wieku założenie własnej firmy jest jedną z coraz częściej wybieranych dróg zarobkowych, do których i ja postanowiłam dołączyć. Bardzo zależało mi na tym, żeby zacząć działać w branży gastronomicznej, bo miałam jakieś doświadczenie w tym zakresie. Przez wiele lat obserwowałam, bowiem, jak moi rodzice prowadzili z sukcesami własną kawiarnię. W zeszłym roku pojawiła się okazja do tego, żeby wynająć atrakcyjnie położony lokal nad morzem. Idealnie nadawała się on na restaurację i właśnie miesiąc temu zaczęła ona funkcjonować. Najwięcej radość sprawiło mi urządzanie wnętrz restauracji. Postawiłam na prostotę. Drewniane stoły postanowiłam przykryć prostą, ale klimatyczną tkaniną. Idealnym rozwiązaniem okazała się serweta na stół w jednolitym kolorze. Nowoczesne serwety nie przypominają za bardzo tych, które z nam z domów naszych babć czy mam. Nie mają one elementów dekoracyjnych w postaci koronek, a ich dekoracyjność opiera się przede wszystkim na fakturze materiału, który jest zazwyczaj naturalny. W restauracji postawiłam na lniane serwety. Kiedy szukałam idealnych wzorów w sklepach, natrafiłam też na dział z bardziej klasycznymi serwetami. Jedną z nich kupiłam mojej mamie na stół w salonie. Moja mama uwielbia klasyczne aranżacje.

W każdej restauracji wygląd wnętrz lokalu jest elementem składowym sukcesu. Dlatego w trakcie urządzania własnej restauracji dużą wagę przywiązywałam do szczegółów. Zamiast na obrusy na stołach, postawiła m na wysokiej jakości, naturalne serwety. Mają one prosty, ale zarazem bardzo elegancki wygląd. Ich plusem jest to, że są wykonane z naturalnych materiałów, które doskonale komponują się z drewnem, z którego wykonane są stoły.