You are currently viewing Sesja dziecięca – czy warto?

Sesja dziecięca – czy warto?

Z roku na rok różnego rodzaju sesje wykonywane przez fotografów, stają się coraz bardziej popularne. Jednym z ich rodzai, są między innymi sesje dziecięce. Dzieci bardzo szybko rosną i nim się obejrzymy, są już nastolatkami. Natomiast na zdjęciu można chociaż trochę zatrzymać upływający czas i zobaczyć, jak nasze dziecko wyglądało kilka lat temu czy też kilka miesięcy wcześniej. To pamiątka, której nie sposób wycenić.

Jak wyglądają sesje dziecięce?

sesje dziecięce - olsztynTakie sesje dziecięce są dla fotografa oczywiście dużo bardziej wymagające, ponieważ dzieci nie zawsze chcą współpracować. Gdy są bardzo małe, mogą również płakać. Jednak podczas każdej takiej sesji, dziecku towarzyszy rodzic. To natomiast pomaga mu się uspokoić, może być ono wesołe i skore do współpracy. To jak dziecko będzie ubrane na taką sesję, zależy oczywiście tylko i wyłącznie od rodzica. Można jednak wcześniej skonsultować się z fotografem pytając, jaki motyw najlepiej się sprawdza, jaka kolorystyka jest wskazana itp. Fotograf może nam udzielić konkretnych odpowiedzi w tym temacie bądź też pomóc nam samodzielnie obmyślić, w jakiej stylizacji, którą dziecko już posiada, będzie ono wyglądało najlepiej. Obecnie w wielu miastach wykonywane są takie sesje dziecięce – Olsztyn jak i inne miasta, są miejscami pracy wielu fotografów. Scenerią dla wykonania takiej sesji bardzo często są pomieszczenia zamknięte, które odpowiednio się dekoruje oraz wypełnia. Bardzo często jednak sesje wykonuje się na świeżym powietrzu. To idealne rozwiązanie wtedy, gdy na zewnątrz panuje ładna pogoda. Sesje tego typu są wykonywane zazwyczaj latem oraz wiosną. Jednak jeśli jesień jest ładna i słoneczna, to również może stać się ona klimatycznym tłem dla sesji naszego dziecka. Wielu fotografów posiada swoje własne rekwizyty, dzięki którym sesje jeszcze bardziej ożywają i stają się niejako „magiczne”.

Sesje wykonywane dzieciom, nie są oczywiście łatwe. Nie zawsze chcą one bowiem współpracować, często mają swoje własne zdanie. Jednak jeśli fotograf ma odpowiednie podejście, a rodzic pokieruje dziecko we właściwym kierunku, wówczas sesja może zostać wykonana bardzo szybko i bezproblemowo. Zdjęcia, które natomiast podczas niej powstaną, mogą stać się dla nas pamiątką na całe życie i dla dziecka również.