You are currently viewing Skuteczne laminaty do palet

Skuteczne laminaty do palet

Folie do paletyzacji dostępne są obecnie w różnych rodzajach, w zależności od typu opakowywanego produktu. znaczenie ma to, aby rodzaj folii był optymalnie dopasowany pod względem wytrzymałości produktu, jak również w zależności od tego, czy produkt wymaga przepływu powietrza. Warto dowiedzieć się dokładnie, jakie modele folii do palet są dostępne na rynku, a także które z modeli warto zamawiać.

Dobieramy odpowiednie rodzaje laminatów do palet

laminaty foliowe do paletDo zabezpieczania produktów wymagających przepływu powietrza powszechnie wykorzystywana jest makroperforowana folia stretch. Zapobiega ona tworzeniu się kondensacji pary wodnej, a także rozwojowi pleśni czy bakterii. Umożliwia szybkie chłodzenie oraz suszenia paletyzowanych produktów, a także zabezpiecza przed ich przegrzaniem. Sposób perforacji powinien zostać dopasowany do rodzaju zapakowanych produktów, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza oraz chronić przed uszkodzeniami, jak na przykład folia do kwiatów czy folie do ciężkich ładunków. Warto wybierać laminaty foliowe do palet. Perforowane folie sprawdzają się do pakowania gorących produktów, produktów wymagających świeżości, produktów wymagających stałych niskich temperatur, jak i produkty wymagające suszenia. Natomiast folie stretch maszynowe stanowią najpopularniejszą metodą zabezpieczenia ładunków na paletach. Jest to mocna i elastyczna folia, która zabezpiecza ładunek przed działaniem wilgoci, brudu, kradzieży, a także możliwości zsunięcia się z palet. Wyróżnia się znaczną odpornością na dziurawienie oraz rozerwanie, a także wysokim poziomem przejrzystości, doskonałą rozciągliwością, a także cichym oraz bezszmerowym odwijaniem w czasie procesu pakowania. Popularna jest także folia stretch ręczna, która jest bardzo popularnym rozwiązaniem, które zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych oraz przed możliwością zsuwania się produktów w czasie paletyzacji.

Folia do pakowania palet standardowo dostępna jest w odcieniu transparentnym. W zależności od zapotrzebowania, na rynku dostępne są inne kolory, jak na przykład czarny albo biały. Poszczególny dostępne produkty są zróżnicowane pod względem grubości folii podawanej w mikronach, a także szerokości folii, nawoju folii w metrach bieżących czy wagi danej rolki. Małe rolki folii umożliwiają owijanie ręcznie niewielkich paczek i ładunków.