You are currently viewing Skuteczne leczenie nerwicy lękowej w Warszawie

Skuteczne leczenie nerwicy lękowej w Warszawie

Na nerwicę lękową cierpię od pięciu lat. Na początku nie wiedziałam, że zwykły lęk może przerodzić się w prawdziwą udrękę. Doszło do tego, że zaczęłam bać się wychodzić z domu. Bałam się ludzi, sytuacji i samej siebie. Nie potrafiłam zdefiniować tego lęku. Zastanawiałam się, co może być jego źródłem, ale bezskutecznie. W końcu, zdecydowałam się pójść do poradni psychiatrycznej, bo dłużej już nie miałam siły tak żyć.

Polecana psychoterapia w leczeniu nerwicy lękowej

leczenie nerwicy lękowej warszawaPani psychiatra, po dosyć długiej rozmowie, postawiła jednoznaczną diagnozę: nerwica lękowa. Potraktowałam to jak dożywocie, wyrok, od którego nie ma odwołania. Okazało się jednak, że istnieją skuteczne metody leczenia nerwicy lękowej. Dowiedziałam się, że najlepsza jest psychoterapia indywidualna. Polega ona na regularnych spotkaniach z terapeutą, który stara się znaleźć źródło pochodzenia lęku. Zazwyczaj, źródłem są traumatyczne zdarzenia z okresu dzieciństwa. Jeżeli chodzi o leczenie nerwicy lękowej Warszawa słynie z profesjonalnych psychoterapeutów. Udało mi się trafić do jednego z nich, dzięki któremu uwolniłam się z obsesyjnych myśli na temat swojego wyglądu. Dotarło do mnie, że moje wyobrażenia na pewne sprawy są mocno zaburzone i nie maja pokrycia w rzeczywistości. Psychoterapia pomogła mi odbudować swoją wartość i pewność siebie. Musiałam cofnąć się do wczesnego okresu dzieciństwa i przepracować trudne dla mnie zdarzenia, które pozostawiły na zawsze ślad w mojej psychice. Były one źródłem moich lęków i zaburzonego postrzegania rzeczywistości. Po jakimś czasie, ustąpiły także uporczywe migreny, bóle mięśni, stawów i drżenia rąk. Zaczęłam spokojniej w nocy spać i przestały mnie dręczyć koszmary. Oczywiście, cały czas brałam leki psychotropowe, a co za tym idzie – systematycznie odwiedzałam swoją psychiatrę. W przychodni byłam przynajmniej raz w ciągu miesiąca.

Jestem zadowolona z korzyści, jakie dała mi psychoterapia i farmakoterapia. Od kilku miesięcy znacznie polepszyła się jakość mojego życia. Zaczęłam cieszyć się z każdej chwili i nie wracać myślami do przeszłości. Zaakceptowałam to, kim jestem i pogodziłam się z tym, czego nie mogę zmienić. Wybaczyłam sobie i innym, nie kryjąc już do nikogo urazy. Wiem, że nerwica lękowa to nie wyrok. Można wyjść z tego, jeżeli podejmie się właściwe kroki.