You are currently viewing Słoik z lasem

Słoik z lasem

W dzisiejszych czasach większość osób bardzo dużą wagę przywiązuje do tworzenia klimatu w swoich domach i mieszkaniach. Klimat ten tworzą zazwyczaj różnego rodzaju dekoracji. A ich wybór jest przeogromny. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu chcemy mieć urządzone wnętrze. Ostatnio modne stały się dekoracje roślinne różnego rodzaju. Im bardziej zielono, tym lepiej. Takie roślinne dodatki pozytywnie też wpływają na nasze samopoczucie. 

Ozdobny słoik z roślinami

las w słoikuJako ludzie jesteśmy mocno związani z naturą i potrzebujemy jej na co dzień do tego, żeby czuć się lepiej. Każdy powinien mieć w domu jakieś rośliny. Nie tylko ładnie wyglądają, ale też wprowadzają nieco spokoju i przy okazji dbają o jakość powietrza. Rośliny już dawno stały się te  ważnym elementem dekoracyjnym. Od jakiegoś czasu bardzo popularny stał się las w słoiku, czyli kompozycja egzotycznych roślin, mchu, kamieni i tak dalej. W słoiku może znaleźć się wszystko  co nam przyjdzie do głowy. Kluczowe jest to, żeby całość była spójna i ładnie wyglądała. Takie lasy w słoiku bardzo ładnie prezentują się przede wszystkim w jasnych wnętrzach, jednak w takich ciemniejszych, bardziej klasycznych również spełnią swoją rolę. Wiele osób decyduje się na kupienie gotowej kompozycji, jednak można ją też stworzyć samemu. Nie jest to trudne i kosztowne, za to końcowy efekt może być oszałamiający. Szczególnie wtedy, jak postawimy na słoik o dużych rozmiarach. Las w słoiku może być ozdobą każdego pomieszczenia, salonu, sypialni a nawet balkonu. Można to postawić na ziemi, na stole czy na parapecie. Wszystko zależy od naszej koncepcji. Taki las w słoiku może być też doskonałym pomysłem na prezent. Szczególnie wtedy, kiedy wykonamy go samodzielnie. Własnoręcznie robione prezenty mają zawsze podwójna wartość. W końcu na ich wykonanie poświęcamy swój czas. 

Jedną z ciekawszych ozdób roślinnych, która pojawia się w coraz większej ilości mieszkań, jest słoik z roślinkami, kamieniami i tak dalej. Ten tak zwany las w słoiku podbija serca wielu miłośników naturalnych dekoracji we wnętrzach. Taki słoik można kupić lub zrobić samemu. Potrzebny nam w tym drugim przypadku duży, ładny słój, trochę ziemi, roślinek, mchu, kamieni i co tam sobie wymyślimy. Mamy w tym zupełną dowolność.