You are currently viewing Ślubne suknie w dużych rozmiarach

Ślubne suknie w dużych rozmiarach

Odzież dla osób puszystych przez wiele lat stanowiła modową niszę, którą obecnie zapełnia coraz więcej firmy. Projektanci i firmy odzieżowe dostrzegli w tym nie tylko dobry biznes, dla wielu z nich to też sposób na spełnianie marzeń innych osób, które chcą wyglądać modnie, ale dotychczas trudno im było znaleźć odpowiednią odzież dla siebie. Coraz więcej marek szyje dla puszystych ubrania codzienne i odświętne, w tym również na takie okazje jak ślub.

Czym się kierować, wybierając suknię dla puszystej?

suknie ślubne dla puszystychWiele pań noszących duże rozmiary decyduje się na wyszczuplającą kreację ślubną. Nie chodzi tu tylko o zastosowanie wyszczuplającego gorsetu czy odpowiedniej bielizny wyszczuplającej, ale także samego fasonu sukni, jej długości i ozdób. Poza wspomnianym gorsetem sprawdzają się także suknie z odcięciem pod biustem, długie do ziemi. Prosty krój pozwala optycznie wyszczuplić sylwetkę. Nie poleca się, aby kreacja była bardzo bogato zdobiona, dekorowana falbankami czy rozłożysta. Przy szerokich ramionach można zdecydować się na ślubną kreację, która dodatkowo podkreśli szyję i pozwoli ukryć ten mankament – sprzyja temu głęboki, trójkątny dekolt i dopasowana biżuteria. Przy małym biuście, aby zachować proporcje sylwetki, można zdecydować się na dodatkowe marszczenia, które wizualnie powiększą biust. Niskie panie mają do wyboru krótkie suknie ślubne dla puszystych – to odważny, nowoczesny wybór; takie kreacje kończą się zwykle nad kolanem. Obowiązkowym dodatkiem do ślubnej sukni, nie ważne, czy długiej, czy krótkiej, są buty na obcasie, które dodają kilka cennych centymetrów i pozwalają wysmuklić całą sylwetkę. Gdzie jednak szukać takich sukni? W większych miastach coraz łatwiej jest znaleźć salony sukien ślubnych, dedykowane wyłącznie puszystym paniom. Pracujące w nich osoby mają duże doświadczenie w dobieraniu sukni do większych sylwetek.

Zazwyczaj takie salony połączone są z pracownią krawiecką, w której można uszyć wymarzoną suknię na zamówienie, jeśli te dostępne na wieszakach nie spełniają oczekiwań klientki. Wiele salonów pozwala także wypożyczać suknie, jednak w tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że możliwe są różne niewielkie ograniczenia, na przykład należy mieć – już w butach – przynajmniej 175 cm wzrostu, aby nie trzeba było skracać wypożyczanej sukni.