You are currently viewing Smaczne wypieki z dodatkiem karobu

Smaczne wypieki z dodatkiem karobu

Osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez kubka gorącego kakao, mogą sięgnąć po napój, który jest zdecydowanie zdrowszy, bogaty w substancje odżywcze. Mało komu znany karob jest doskonałym zamiennikiem kakao. W przeciwieństwie do niego nie wywołuje skutków ubocznych, nie powoduje bezsenności i rozdrażnienia.

Doskonały smak karobu

karob zamiennik kakaoMączka chleba świętojańskiego może być wykorzystywana jako zagęstnik, a także doskonały dodatek do różnych wypieków. Zawiera magnez, mangan, a także liczne witaminy. Jest także cennym źródłem błonnika, który usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego. Dzięki temu ułatwia wypróżnianie, sprawdza się w leczeniu schorzeń żołądka oraz jelit. Mogą po niego sięgnąć zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Świetnie sprawdzi się w przypadku alergików. Wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Skutecznie radzi sobie z wolnymi rodnikami, obniża poziom złego cholesterolu. Warto sięgnąć po zdrowy karob Zamiennik kakao, jakim jest mączka chleba świętojańskiego, wykazuje właściwości wykrztuśne, wzmacnia odporność organizmu, wspomaga leczenie wielu infekcji. Może być wykorzystywany także do przygotowania słodyczy i dżemów, a także do przyrządzania pożywnego napoju. Mimo tego, iż kakao cieszy się zdecydowanie większą popularnością od karobu, to jednak warto wybrać zdrowszą alternatywę, jaką jest mączka chleba świętojańskiego. Jest cennym źródłem witamin i mikroelementów, charakteryzuje się wyjątkowym smakiem.

Z powodzeniem mogą sięgnąć po karob osoby na diecie, gdyż jest niskokaloryczny, poprawia przemianę materii. Wykazuje także zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, skutecznie radzi sobie ze zmęczeniem oraz stresem. Ze względu na wyjątkowe działanie warto stosować go jako dodatek do zdrowych śniadań, owsianek oraz szejków, a także przygotować z niego kremy czekoladowe lub smaczne ciasta.