You are currently viewing Smycz – jaką wybrać dla małego psa?

Smycz – jaką wybrać dla małego psa?

Od dawna zastanawialiśmy się nad adopcją jakiegoś psiaka. W końcu uznaliśmy, że to dobry moment na taką decyzję. Dosyć szybko udało nam się znaleźć psiaka, w którym od razu się zakochaliśmy. Chcieliśmy się jak najlepiej przygotować, zanim wzięliśmy go do siebie. Musieliśmy więc kupić kilka rzeczy, dzięki którym zapewnimy czworonogowi bezpieczne oraz komfortowe warunki. Staraliśmy się kupić wszystko, co jest w takiej sytuacji potrzebne.

Wyprowadzanie małego psa – jaką smycz kupić?

smycze dla małego psaNa samym początku wybraliśmy dwie miski oraz legowisko. Chcieliśmy, żeby psiak czuł się komfortowo w naszym mieszkaniu. Do tego wybraliśmy kilka zabawek, żeby się nie nudził. Następnie nadszedł czas na wybór szelek. Udało nam się znaleźć model, który zapewnia pewną regulację. Potem przejrzeliśmy smycze dla małego psa. Zastanawialiśmy się nad tym, jaki model wybrać. Uznaliśmy, że dobrą opcją będzie model umożliwiający pewną regulację. Dzięki temu będziemy mogli dopasować jej długość do tego, w jakim miejscu się znajdujemy. Potrzebowaliśmy kupić smycz z wytrzymałych materiałów, ponieważ wybrany przez nas psiak nie jest przyzwyczajony do takich spacerów. Musieliśmy więc mieć pewność, że się nam nie wyrwie. Na szczęście nasze obawy okazały się niepotrzebne – psiak bardzo szybko opanował chodzenie na smyczy. Na samym końcu wybierania smyczy zastanawialiśmy się nad tym, jaki kolor wybrać. Estetyka oczywiście nie jest tutaj najważniejsza, jednak wcale nie musimy rezygnować z wyboru smyczy, która ładnie się prezentuje. Zdecydowaliśmy się na model wykonany z dosyć jaskrawego materiału, by z daleka rzucała się w oczy. Zależało nam na tym, by była trwała, więc zwróciliśmy również uwagę na jakość poszczególnych elementów. Chcieliśmy, by smycz nam służyła jak najdłużej.

Smycz stanowi obowiązkowe wyposażenie każdego posiadacza psa. Mamy do wyboru bardzo różne modele, które warto dobrać do swojego psa. Dla mniejszych psiaków możemy wybrać nieco cieńsze smycze, które są lżejsze od tych najgrubszych modeli. Wybraliśmy smycz wykonaną z wytrzymałego materiału, dzięki czemu jesteśmy spokojni o swojego psiaka na spacerach. Jest ona wygodna, ponieważ umożliwia trzymanie psa blisko siebie, kiedy jest taka potrzeba. W każdej chwili możemy jednak zapewnić czworonogowi nieco większą swobodę.