You are currently viewing Solidne ocieplanie dachów w Opolu

Solidne ocieplanie dachów w Opolu

Przez dach z naszych domów ucieka nawet do 30% ciepła. Jak te straty zminimalizować? Wykonując dobrej jakości ocieplenie. Na polskim rynku możemy znaleźć wiele firm oferujących różne rozwiązania – oparte na wykorzystaniu wełny mineralnej, styropianu, piany poliuretanowej (PUR) i celulozy.

Jakimi materiałami ocieplić dach?

ocieplanie dachów - opoleLiderem na rynku w kwestii ocieplenia dachu jest wełna mineralna. Jest to najpopularniejszy materiał do izolacji termicznej dachu w Polsce. Przewodność cieplna wełny mineralnej waha się od 0,045 do 0,030 W/(m*K).  Aby spełnić wymagania techniczne stawiane przed konstrukcją dachu, grubość izolacji powinna wynosić od 20 do 25 cm. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ułożyć grubszą warstwę. Pierwszą warstwę takiego ocieplenia układa się między krokwiami, dbając o dokładne wypełnienie całej przestrzeni, dodatkowo łącząc płyty taśmą. Pomiędzy warstwą wełny a deskami dachowymi pozostawia się niewielką (3-4 cm) lukę, aby połać mogła oddychać – chyba, że zastosuje się odpowiednią membranę. Drugą warstwę izolacji należy ułożyć pod krokwiami, aby uniknąć powstania mostków termicznych. Wełnę mineralną przytwierdza się do dachu przy pomocy stalowych profili ocynkowanych, które montuje się do krokwi specjalnymi wieszakami. Styropian zaś to klasyka ocieplenia dachu. Bardzo popularny na polskim rynku izolacji, tańszy od wełny mineralnej. Jest to jednak materiał mniej elastyczny, przez co trudniej jest wypełnić nim całą przestrzeń między krokwiami. W związku z tym należy szczególnie zadbać o dokładny dobór rozmiaru płyt styropianowych i ich precyzyjne ułożenie. Istnieją dwa podstawowe rodzaje styropianu: EPS – płyty z polistyrenu ekspandowanego o współczynniku przewodzenia ciepła (λ – lambda) 0,030 – 0,042 W/(m*K), XPS – polistyren ekstrudowany – o współczynniku λ równym od 0,029 do 0,034 W/(m*K). Pod ułożonymi płytami styropianu montuje się stalowy ruszt, a pod krokwiami montuje się drugą warstwę styropianu – również w celu uniknięcia mostków cieplnych. Zarówno wełną mineralną jak i styropianem jesteśmy w stanie ocieplić dach w Opolu. Nie od dziś wiadomo, że ocieplanie dachów – opole to gwarancje najwyższej jakości usług. W mieście tym od dawna ociepla się dachy z najwyższą starannością.

Odpowiedni dobór materiałów, którymi zamierzamy ocieplić dach jest bardzo ważny. Warto jest zaznajomić się z właściwościami tego typu produktów i zadbać o ich prawidłowy montaż. Solidne ocieplenie domu to inwestycja na przyszłość, dlatego też wybór materiałów powinien być dobrze przemyślany.