You are currently viewing Sprawdzone nasiona marihuany

Sprawdzone nasiona marihuany

Nasiona marihuany stają się coraz bardziej popularnym produktem na polskim rynku. Pamiętać jednak musimy, że ich uprawa w Polsce jest surowo zabroniona. Są jednak kraje takie jak Holandia czy Czechy, które nas swoim terenie legalnie mogą posiadać hodowle nasion marihuany. Właśnie z tych hodowli możemy zamawiać nasiona przez internet, i to właśnie z nich, trafiają nasiona do Polskich sklepów stacjonarnych z nasionami. Warto jest jednak wiedzieć jaki rodzaj wybrać. Jest kilka rodzajów nasiona, które różnią się od siebie właściwościami ale również sposobem ich uprawy.

Jakie są rodzaje nasion marihuany?

dobre nasiona marihuanyNa wstępie warto rozróżnić trzy główne typy nasion marihuany. Dzielą się one ze względu na warunki w jakich kwitną. Pierwszą grupą są nasiona indoor. Jak sama nazwa wskazuje są to nasiona marihuany, które uprawiać można jedynie w warunkach domowych. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe, ponieważ musimy zapewnić odpowiedni dopływ wody roślinie i prawidłową ilość promieni słonecznych. Zamiast promieni słonecznych, zakupić musimy specjalne lampy, które będą oświetlać roślinę światłem UV. Pamiętać musimy również, że niektóre rodzaje takie jak sativa, rosną do bardzo dużych rozmiarów. Wcześniej więc musimy zagospodarować dość duży kawałek powierzchni, co najważniejsze z wysoką możliwością rozrostu w pionie. Drugim rodzajem są nasiona outdoor. W tym przypadku wszystko zależy od rodzaju nasion marihuany. Są typy, które potrzebują ciepłych i suchych warunków, jak na przykład klimat śródziemnomorski, a są rodzaje, które kwitną jedynie w zimnych i deszczowych miejscach jak na przykład Ural. Trzeci rodzaj to nasion autoflowering. Według kolekcjonerów są to dobre nasiona marihuany, ponieważ ich wkład w ich hodowlę jest praktycznie zerowy. Są to nasiona, które nie potrzebują ani odpowiedniego nawodnienia, odpowiedniego rozgraniczenia godzin nocnych z dziennymi, żeby móc prawidłowo wyrosnąć i dać duże plony.

Nasiona autoflowering są jednak bardzo drogie. Zakupić możemy je głównie w sklepach online przez internet. Średnia cena za ziarno nasion tego typu kosztuje około 100 złotych. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup nasion autoflowering, musimy zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny element. Jak już przyjdzie listonosz z nasza przesyłką, należy dokładnie sprawdzić szczelność zamknięcia pudełka z nasiona. W przypadku nieprawidłowego zabezpieczenie, gdy powietrze dotrze do nasion, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stracą one swoje pierwotne właściwości.